4. Rachel Hore “The Dream House”

Sain oma sopaka läbi (ime tegelt, sest see on inglisekeelne ja 466 lk ja inglise keelt loen ma HÄSTI aeglaselt. Ma ei usu, et ma niipeagi enam midagi inglisekeelset julgeks ette võtta – midagi, millel oleks ka stilistiline väärtus). Ostsin selle vahelduseks neile armukeste-juttudele (Gavalda ja Brjussov), aga kokkuvõtteks sain siit ka truudusetu mehe, kes läks pere juurest minema. Teisiti vist ei saagi raamatut kirjutada. Samas oli see tõesti nagu tavaline ameerika film, kust õnnelikud lõpud juba algusest saadik läbi paistsid. Natuke uskumatuid sugulussidemeid lisaks. Igatahes on see raamat mul nüüd loetud ja kui keegi tahaks ka, andke teada ja ma annan.

Ahjaa, ma pean vist lühidalt ka sisu kokku võtma. Teen seda umbes nende sõnadega, mis on raamatu tagaküljel: Kolimine Suffolkisse väikesest lärmakast Londoni korterist, kus Kate Hutchinson koos mehe ja kahe lapsega elas, on tema unistuste teostumiseks piisav. Ruumikus, rahu ja maaelu tõmbavad Kate’i märgatavalt rohkem kui töölaual pidevalt üle ääre ajav kirjade mapp. Kolimine ämma majja peaks olema ajutine lahendus, enne kui kinnisvaramaakleri sobiv pakkumine postkasti jõuab. Kui Kate aga oma unistuste maja peale satub, millel on palju mälestusi, on see ilmselgelt ülejõukäiv. Selle omanik on vanadaam Agnes, kelle lugu meenutab paljuski Kate’i enda oma (küsitav siiski). Kate aga saab aru, kui ebakindel võib olla unistustele ehitatud elu – ükskõik, kus sa oled, ükskõik, mis ajal elad ja kellega koos oled.

Nagu ikka jääb sellelaadsest kirjandusest/filmikunstist mulje, et kõik sujub lausa iseenesest ja unelmate prints ootab ikka ukse taga.

 
Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s