Grafiti

Käisin täna jälle teatris, Ugala külalisetendust vaatamas. Ega ma sellest tükist palju ette ei teadnud, kavalehelt lugedes olin vähemasti ette valmistunud, et komöödia. Jah, eks ta seda oligi. Aga naer läbi pisarate ehk. Vaadates tundus veidi jandina, aga just peale etendust hakkab see asi nagu rohkem seedima. grafiti08Ja sõnum iseenesest on väga terav, kurvapoolne ehk isegi. Kolm abielupaari, kes on naabrid (ühes kortermajas), üks paar neist on äsja majja kolinud. Uue pere nime on kasutatud aga maja liftis, kuhu on kraabitud LeBrun=munn. Kuidas aga naabrid reageerivad, on masendav (kuigi jah, naljakana esitatud). Kuidas inimesed on klišeedest ajupestud. Näitlejad olid vahvad (kuigi Kadri Lepp oli veel natuke toores, aga siiski meeldiv). Eriti meeldib mulle tänapäeval Liina Olmaru. Revanšš selle eest, et kui ta kunagi Tartus oli, siis ma ei saanud teiste vaimustusest õieti aru. Tema näitlejatöösse on tulnud palju rohkem nüansse ja professionaalsust ja ta on nii imeilus.

Minu arust on veel eriti tore, et see on Viljandi etendus. Muide, väga lühike – koos vaheajaga 1:50. Ses suhtes värskendav erand. Paljudes teistes etendustes, mida ma olen sel õppe-aastal (ajaarvamine on hooaegade kaupa) näinud, on justkui mingi sügavam dialoog või püüdlus selle järele, aga selle tüki sõnum läks tegelikult kõige valusamalt hinge. Ja samas – vaadates tundus mingitel hetkedel jandina. (Lavakujundus on väga lakooniline, põhimõtteliselt polegi midagi. Aga oma lakoonilisuses muidugi põnevad lahendused sammaste näol nt., mis on grafitit täis, kui seest tuled süüdatakse; või siis huvitavad lahendused teleka ja arvuti markeerimiseks).

Intervjuu Taago Tubiniga, lavastajaga. Lavastaja viitab muuhulgas liftigrafiti ja netikommentaaride paralleelile, mistõttu arvustused seda paljuski sellisest rakursist tõlgendavad. Minule jäi pigem see… väikeste kogukondade sallimatus kriipima. Või pigem mingid kindlad mallid ja mustrid ja ettenatud klišeed, millesse tuleb kas sulanduda või jääda omapäratsejana kõrvalseisjaks.

Advertisements
Rubriigid: teater-muusika-kino, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s