39. Alexander McCall Smith “Unenägude Angus”

angusSuve hakul ei olnud ma sellist autorit endale teadvustanudki, nüüdseks olen juba 6 raamatut temalt läbi lugenud. Unenägude Angus on EPLi müüdisarja raamat. Eelmiste lugemisest on nüüd nii palju aega läinud, et ma ei mäletagi neid enam. Ometi on kuidagi tunne, et see on neist raamatutest justkui kõige armsam. See räägib keld mütoloogilisest Angusest ja põimib vahele lühijutte tänapäevast, mis haakuvad vastavalt eelmise peatükiga Anguse elust. Müüdi-osad on kangesti armsad, värvilised linnud, unenäod, veidi primitiivse jutu jooned (natuke nagu need maputše või eskimo muinasjutud vanasti, kuigi muidugimõista mitte nii radikaalsed. Midagi stiililt). Põiked tänapäeva on jällegi armsad ja lihtsad, väike marqueslik vari ka üle (kuna just Marquesi lühijutte lugesin). Seatalitaja, kes viib Sea Number Kakskümmend oma koju, kuna ei raatsi teda tapale lasta ja sekretär, kes veenab sea siiski tagasi tooma – ja sel hetkel leiab sekretär, et ta tunneb ära Selle Hetke ja Selle Inimese, kellega ta koos elu veedab :).

Ja imelik – nagu Contra kirjutab – selle lühikese aja jooksul, mis seda raamatut lugeda, tuleb mitu korda uni peale 🙂 Üldse mitte igavusest, vaid väsimusest, ausõna! (Contra kirjutab ka lehes sellest raamatust).

Kirjaniku kohta tsiteeriksin Krista Kaera artiklist ühte vahvat kohta (ja säilitan seega enda jaoks, kui välja prindin):

Ja lõpuks ei saa jätta kuidagi mainimata, et nii Alexander McCall Smith kui ka tema naine mängivad Tõeliselt Kohutavas Orkestris, see tähendab orkestris, mille liikmed küll tahavad, kuid ei oska pilli mängida. See ei saa neile aga takistuseks ning nii annavad nad igal aastal vähemalt kolm edukat kontserti. Neid tuleb kuulama viiesaja inimese ringis ning, nagu ütleb McCall Smith ise, pole mõned neist isegi sugulased. Pärast kontserti kostitab tänulik orkester kuulajaid veini ja võileibadega. Ja siis lähevad kõik rõõmsalt ja rahulolevalt koju.

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s