Teatrielamused

Teisipäeval Athenas oli etendus küll vahva, aga ma kahtlen, et sain sealt endale kirbu. Kohe sealt tulles oli üks punn pluusi all, siis tekkis mujale ka. Lugesin netist – paistab, et kirbu saamine avalikust kohast ei ole sugugi haruldus. Minu kõrval istus küll üks kultuuriinimene – kangesti tubaka/piibu (?) järele lõhnav/haisev mees. Kuigi ega tea, kas temalt või passis mõni seal toolil juba. Säh sulle siis kultuurielamust!

Eile seadsin end üle pika aja teleka ette, et GEP-i vaadata. Eelnevalt oli lastega kokku lepitud, et nemad lähevad sel õhtul oma tuppa magama (Hilda nohust saadik magasid jälle minu toas) ja lasevad papal end magama panna. Tutkit. Etendus oli parajalt naljakas ka lastele – nemad ei saanud sisust küll muud midagi aru, kui et tuleb lapsi teha, et eestlased välja ei sureks. Kui Mirtel Pohla hakkas järjest hõiskama “Kepi mind! Ratsuta mind! Niku mind!” jms, kerisin heli maha (ehh, nad ei tea ju ikka, millest jutt). Siis tormasid Mirtel Pohla ja Jaak Prints lavalt minema, valgus kustus ja algas vahelõik uue etüüdi eel. Hilda jäi suu ammuli vahtima ja küsis: “Kas läksidki nüüd lapsi tegema???” 🙂

Muidu ei hakka sellest etendusest ise midagi kirjutama. Lihtsalt kade on, kui häid tükke Tallinnas tehakse. Mu viimased teatrielamused on kõik Tallinna teatrite omad, väga positiivsed. Piletisaju päeval istusin ka internetis Vanemuise repertuaarilehekülje ees ja kontrollisin juba võimalikke kuupäevi, kui panin brauseri kinni ja otsustasin, et ei lähe. Kui tahtmine tuleb, võib mõni päev enne ka osta (sooduspilet on mul nii ehk naa). Eelmisel aastal sattusin ju nii hoogu ja lausa piinlesin mõne etenduse ajal.

GEPis oli laval arutelu, erinevaid vaatenurki, äärmuseni viidud mõtteid jms. Väga tugev. Nii tore, et Eestis midagi sellist on.

Advertisements
Rubriigid: meelelahutus, teater-muusika-kino, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Teatrielamused

  1. Kirsti ütles:

    Tahtsin vaid GEP-i kohta mainida, et mind kohutavalt häiris see, et asi oli nii kehvasti üles võetud. Heliliselt just. Kohati polnud dialooge kuuldagi (alguses oli just probleem). Ja eks pildile oleks ka mõningaid etteheiteid. Olen ise etendust näinud kohapeal, ja etendus meeldis küll jah. Aga lihtsalt kahju, et kuidagi õnnetult võetakse minu meelest neid etendusi üles. Ega ma ekspert pole ei teles aga teatris – aga seda tunnet miskipärast ei suudeta edasi anda enam, et oledki ise teatris. (no ja see, et Ojassool polnud endal häält :D)

  2. sehkendaja ütles:

    See küll, et Ojasool ei olnud häält. Aga enne oli selles rollis olnud Kristjan Sarv ja täitsa põnev, miks see vahetus oli näitlejatega tehtud.

    Seda küll, et kui juba midagi oled originaalis näinud (eriti sellist pooleldi interaktiivset), siis on kindlasti suur erinevus. (Ruja puhul oli tegelt ka). Aga hea seegi, et meiesugused metropolist kaugel olijad ka vahel millestki heast osa saavad 🙂

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s