44. Marian Keyes “sushi for beginners”

keyesSedapuhku pean tunnistama, et mingit elamust ei saanud. Mõni muigama panev koht siiski oli. Üldiselt suhteliselt ettearvatav ja minu jaoks “eluvõõras” – kuigi ainult selles suhtes, et sedasorti suurlinnaelu on mulle endale võõras ja ei paku kuigivõrd pinget (pereelu oli maalitud ÜKSNES õõvastavates toonides – nii lapsi kui sundust abikaasaga vähemalt kord kuus vahekorras olla – enne seda ennast natuke švipsu joodes julgustades). Samas – olen millalgi rõõmuga jälginud AllyMcBeali sarja ja see raamat oligi kokku nagu üks sari. Midagi suurt ja põnevat ei juhtu, tegelasteks on mh ka asiaat, neeger, on pereema ja hull karjäärimutt (bitch). Ja siis suhteliselt keskpunktis on natuke BridgetJonesi moodi madala enesehinnangu ja mitte perfektse kehaga Ashling (Tuhkatriinu :), kuigi inglise keeles oli põhimõtteliselt Cindarella, mitte Ash-Triin :)). Juba esimestest lehekülgedest tundub, et lõpuks saab just tema kokku kontserni direktori (ja pange tähele, mis nimi) Jack Devine’iga. Seevastu vana moemõrd Lisa, kes peab Iirimaad ja Dublinit mõttetuks mahajäetud urkaks, muutub inimlikumaks ja saab taas oma lahutatud mehega kokku. Koduperenaine Clodagh aga, kes suurest nüristumusest suvalise jorsiga armulugu alustas, jäi ilma nii perest, armukesest kui endisest ilusast kodust. Selline moraal siis. (Kuigi moraali tegelt polnud, niisama temaga lihtsalt juhtus nii).

Aga sellist raamatut kätte võttes on nii või naa teada, mida tulema hakkab, seega ei saa ju öelda, et üllatas selline… “sündmustevaesus”. See kõik oli kirja pandud 562 leheküljele ja enamuse aja sellest valmistati ette ajakirja, käidi külas või baaris või comedy-gig’idel. Aga samas ma otseselt siiski ei piinelnud seda raamatut lugedes ega jätnud ka pooleli, seega ajaviiteks – miks mitte. Vbolla sutsu teistsugune sihtrühm….

Ingliskeelne kokkuvõte.

Ja üks naljakam koht – Ashlingi peiks ja parem sõber on tema selja taga afääri pidanud ja Ashling vajub depressiooni. Tema sõbrad Joy ja Ted (=viimane on teistes raamatutes tüüpiline gay-sõbra kuju, aga selles raamatus straight) tahavad videot laenutada, et koos filmi vaadata ja Ashlingi mõtted muule saada.

Ted and Joy were in the video shop.

Sliding Doors?’ Ted suggested.

‘No, doesn’t someone have an affair in it?’

‘How about My Best Friend’s Wedding?’

‘The name alone is looking for trouble,’ Joy pointed out.

They eventually settled on Pulp Fiction.

‘Good choice.’ Joy was pleased. ‘No! Bad choice. Very bad choice. Someone is unfaithful! Uma Thurman?’

‘You’re absolutely right,’ Ted said shakily. That had been close. ‘Maybe we should just get The Best of the Teletubbies and be done with it.’

‘No, this is our man.’ Joy yelped with pleasure and swooped down on The Exorcist. ‘This won’t upset anyone.’ (lk. 522)

Rubriigid: raamat, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to 44. Marian Keyes “sushi for beginners”

  1. jaana ütles:

    ma olen miskip2rast k6ik tema siiani ilmunud raamatud l2bi lugenud. mul lahutavad meelt kyll, aga ega ma vist eriti palju ei oota ka.

  2. sehkendaja ütles:

    no ju ongi nii. sest mingi põnevus on, nagu seriaalidegagi, et pooleli ei jäta. aga samas nagu kirud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s