51. Peeter Volkonski “ISBN 978-9985-9980-6-9”

Täna käisin tööl sinist lehte viimas ja kuulsin, kui ülakorrusel pakuti lugemiseks Volgi raamatut. Keegi ei olnud (enam) huvitatud ja selle 5 minuti jooksul (või vähem), mis ma majas viibisin, sain siis sellise lisandi oma lugemisvarasse. Ma ei olnud sellest raamatust ette midagi arvanud, kuna olin ka meediast vist lugenud, et “Volgil oli raha vaja ja kraapis mingid asjad sahtlinurgast kokku”. Seega ei olnud nagu üldse mõttessegi tulnud, et laenutaks, ostaks või loeks.

Seda vahvam tundus lugemine ise. Kuskil väidetakse, et eks mõned asjad olid juba “Pikri-aegadest tuttavad”, aga minule muidugi mitte. Samas kirjutamisstiil on päris vahva. Kuigi muidugi ropem kui Raud (hahaa, mitte, et nii palju “munn” oleks kirjutatud, kui et sisuliselt ropem, kuna Raual oli siiski noore poisi arengulugu) :). Algatuseks võlus juba algus – kaks üle lehekülje ulatuvat fotot laps-Volgist, kes oli tõesti imeliselt ilus ja armas laps ning juures kiri: “Ema Helvi Jürissoni tädipoeg Eno Raud ütles ohates: ‘Kui te vaid teaksite, kui ilus oli Peeter lapsena. Aga kui ma teda nüüd vaatan, siis hakkab mul oma Mihkli pärast lausa hirm!'” 😀

Samamoodi on esimene jutt kohe räige (nagu oli algus mäletatavasti ka Raual – kuigi sedapuhku Raual räigem) – joomarlusest ja mäluaugust. See oli samas päris armas. Moraal selles, et kuidas saab nii olla, et tema, kes ta mäletab oma suguvõsa mitu-mitu sugupõlve tagasi, ei suuda meenutada, kus on ta riided ja kus jooming toimus. Vahele mõned loriluuletused, siis muinasjutt, külaskäike Lõunavabariikidesse – seikadena. Neli juttu sellest, kuidas erinevad aastaajad on jäledad. Ülistuslaul elule haiglas. Ja muud sellist.

Päris lõpus on E=mc2 (=ruudus) koosseisu mingi lindistus. Nagu aru saan, eesti levimuusika-ajaloolises mõttes suhteliselt rariteetne asi (olnud enne selle massitootmist nüüd).

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s