36. Jason Webster “Duende”

Täiesti suvaline raamat, suvaliselt rampsi riiulilt võetud ja lugemisoskuse taastumise rõõmus ning aja olemasolul läbi loetud. Blogosfäärist leian, et hispaaniahuvilised noored neiud leiavad, justkui oleks see raamat kohustuslik kirjandus kõikidele flamenkohuvilistele… ei oska öelda. Mele Pesti ütleb Ekspressis ses suhtes minu arvates õigesti, et tegu on seguga arenguromaanist, reisikirjeldusest ja mõneaastasest autobiograafiast. Lugedes tekkis kohati paralleel La mala vidaga – jutustamine oli sorav ja puha, aga mingit üldisemat tunnet see raamat ju ei jätnud. Tantsuklubi nimi on ka (üpris pretensioonikalt, peaks tunnistama) Duende, mõtlesin, et äkki saan siis miskit ka teada… Nii ja naa. Võib-olla on selleks filmi vaja, et asja tunnetada. Seega täielik suvelugemine inglase seiklustest ja flamenkomaailma sisseelamisest, ilma erilise püändita. Mitmeid nimesid seoses flamenkoga sain teada, mistõttu lingin siia flamenkokitarristi Paco de Lucia video:

Rubriigid: raamat, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to 36. Jason Webster “Duende”

 1. kaur ütles:

  ma sain nii aru, et autoril käis miski maailmatunnetuslik laks ära, aga seda sõnadesse valada ta ei oska. mis on hulga parem kui vastupidine olukord. eks.

 2. sehkendaja ütles:

  No vot ei tea. Raamatukirjutamisel ongi ju mõte selles, et oskad midagi sõnadesse valada? Mis iganes tegelt – eks ta ajaviitekirjandus oli ja läbi ju sain, erinevate flamenkode ja flamenkade nimesid sain ka teada. Aga sedasi soovitada ei oskaks, et “lugege ja saate flamenkoilmutuse!” (“La mala vida” puhul ka: homofoobidel on teatud stereotüübid homoseksuaalide suhtes ja see raamat justkui kinnitas neid. Flamenkoraamatus kinnitati mustlaste kohta käivaid stereotüüpseid arvamusi – pätid, kaabakad, sulid, petised ja räpakollid. Iseasi on, kas ma selle “ära ostan”)

 3. kaur ütles:

  raamatukirjutamisel on hulk eri mõtteid… mõni neist töötab hästi ka siis, kui eriti ei oska 🙂

  iseasi on veel tõlkimine ja kirjastamine, sellel tegevusel on ka mingi mõte, ehkki hoopis teistsugune.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s