Kangelased

Huh. Sel aastal sain jala kiirelt ukse vahele ja ostsin Draama2010-le piletid niipea, kui need müüki paistati, internetist. Et siis Linnateater ja aasta parim etendus ja mis kõik puha.

Aga rohkem ei ütle ma midagi enam. Detailideni läbimõeldud liigutused, hääled, liikumine, ilmed, lavakujundus. Moodne teater. Hõngub lootusetust, kuuldub karjeid, ohkamisi, tantsulisi liikumisi ja mojäärlikke miimikaid valgussõõris jms. Ja siis fragmentaarseid dialooge, mis viivad ühes suunas ja annavad ebaisikulise sõja lähenemise ängi edasi. Kuuldavasti kokku pandud kollaažina Kafka päeviku tekstidest. Rändtrupp on peategelane. Jah, kõik on väga kultuurne ja peen ja kõrg-.

Ma ei ütle tõesti mitte midagi rohkem. Tore siis, et meil sellist “kõrg-“i ikka on, laske aga edasi.

Advertisements
Rubriigid: teater-muusika-kino, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Kangelased

  1. Raili ütles:

    Mulle meeldis 🙂 Aga eeldusel, et sealt Kafkaga seoseid ei pea leidma. Neid ma ei leidnud ja võtsin face value, nagu lihtne inimene kunagi!

  2. sehkendaja ütles:

    Einoh, ses suhtes – ei saa öelda, et “halb” või miskit. Lihtsalt tundub, et viimasel ajal ongi klassikaline teater end ammendanud, siis tuleb nagu pakkuda erinevaid lõike, kontekste, natuke mängulisust-tantsulisust – eksperimente. Noh et pole päris mu maitse. Ja kui ma hästi järgi mõtlen, siis mulle ongi vist meeldinud tükid, kus on tugev tekst – selline, mis on lineaarne või annab mingi sügavama dilemma edasi. See tükk andis ka, aga fragmentidena (ja Kafkat sisse lugema muidugi otseselt ei pea – lihtsalt põhines Kafka kohtumistel ja ülestähendustel, kuigi tekst oli segi paisatud ja sellevõrra oli postmodernistlikus mõttes omaette väärtus).

    Ja sorri – Anu Lamp mängib ju siiski alati ühte ja sedasama maneeri. Võiks isegi Karlssonis seda välja lugeda juba. Vaarik on Vaarik, vähemalt mingitpidi.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s