48. Margot Roose “Minu Amsterdam”

Panin end suvel Minu-sarja raamatute järjekorda, esialgu kahele ja suvaliselt valitutele. Kätte sain juhtumisi 7-päevase laenutuse ajaks ja veel Hvostovi ja Beltrani raamatuga koos. No aga siiski lugesin ka selle läbi. Kahe-kolme eelnenuga ju võrrelda ei saagi, see on siiski kerge lugemine neile, keda elu Amsterdamis huvitab. Kirjutatud heas ja kerges stiilis, aga midagi rohkemat ei oska kahjuks väga öelda. Kõige paremini võtab asja kokku tutvustav jutt tagakaanel:

Ärge muretsege – see pole metsik seiklusraamat, vaid väga turvaline lugemine linnast, kus kõik käib vastavalt reeglitele. Linnast, kus rongi minutiline hilinemine põhjustab suurema skandaali kui samasooliste abiellumine, vabatahtlik surm meditsiinitöötaja käe läbi või omaenese kehaga elatise teenimine.

Näib, et Amsterdamis on justkui kõik lubatud.

Või siiski pole?

Siin räägiti lähemalt erinevatest nähtustest tänapäeva suurlinna elus. Ja kui ma enne pidasin Hollandit suht positiivseks, siis tegelikult töötas see raamat miskitpidi vastupidiselt – mind pani ehmatama, kuivõrd kalkuleerivad inimesed seal elavad. Kõrghetkeks võiks lausa pidada kohta, mil mees tuleb minategelaselt, telefon kõrva ääres, küsima, mitu kartulit see õhtul külas kavatseb süüa – võõrustajapaar helistavat. No tule jumal appi… 🙂 Mingis mõttes meenutas kogu asi mulle ka väga Rootsit – kuigi sealsed inimesed ei mõju enamasti kuigi avatult ja normaasetena (erinevalt muljetest hollandlastega).

Autor ise tundus positiivse inimesena. Oma raamatu saamisloost kirjutab siin. Samamoodi saab lugeda lõike (arvatavasti veidi kohendamata kujul) ka sellest blogist. Üks teine Hollandis elav eestlanna suhestub raamatuga omamoodi, seda ka põnev lugeda.

Rubriigid: raamat, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s