11. Boriss Akunin “Maailm on lava”

Ma olen kunagi kaks Akunini Erast Petrovitš Fandorini raamatut läbi lugenud (vist? Riiginõunik? Azazel?) ja toona ei veennud mind tema kirjutuslaad. Või pigem – kirjutuslaadist ei mäleta suurt midagi, aga krimkalt ootad paremaid lahendusi. Nüüd haarasin raamatukogu avariiulilt siis selle raamatu, et Fandorinile uus võimalus anda. Ja ei saa salata, et mõnes mõttes mulle siiski meeldis. Nagu ka Goodwini puhul, on selles ajaloolises krimkas taust, teatriajalugu, kinematograafia tõusulaine. Lisaks on väga suur osa raamatust lihtsalt armastuse anatoomia kohta – võib minna sadu lehekülgi, kui äkki avastad, et midagi muud ei olegi juhtunud õieti. Tegelikult oli siiski loetav, aga mind natuke endiselt häiris, et Fandorin siiski ei jõua järgemööda oma avastusteni ja et algusest saadik tundub, justkui oleks esinäitlejatari endine mees (Khaan Altairski) kõige taga. Sedapuhku õnnestub Fandorinil siiski midagi ise välja mõelda, mis sest et päris viimastel sekunditel. (Mäletan, et nood eelmised raamatud ajasid mind närvi just sellega, et detektiiv ise ei jõudnudki lahenduseni ja ühes neist sattus ise päris suurde ohtu, kuna ei olnud osanud õigesti arvestada).

Kuna kõik on nii kui nii Akuninit ise lugenud ja arvamuse kujundanud, ei pea siin vist eraldi välja tooma, et Akunin on enamuse inimeste lemmik, lihtsalt mina virisen. Endiselt. Veidi.

Venemaa uurimisorganid on sellegipoolest raamatust leidnud midagi kahtlast (Akunin ise ütleb, et ainult ühe koha peal räägib jaapanlane sellest, et venelased ei tee kahel nuudlitüübil vahet :)).

Postimehe intervjuu Akuniniga. Põhjaranniku intervjuu kirjanikuga.

Rubriigid: raamat, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 Responses to 11. Boriss Akunin “Maailm on lava”

 1. Tiina ütles:

  Mina olen kah leidnud, et Akunin pisut igavavõtu on. Peale kahe raamatu, mida lugesin haiguse ajal (no mida siis veel teha on!), pole rohkem nagu viitsinud ette võtta.

 2. sehkendaja ütles:

  Mind intrigeeris see, et (mu sõbranna andmetel, kellele Akunin väga meeldib) Akunin olla välja selekteerinud, et on mingi kindel arv lugejatüüpe. Ja siis ta olla kirjutanud oma raamatud nii, et igale lugejatüübile üks. Ka mu sõbranna ütles, et mõned raamatud on igavad. Aga ega ma ju kunagi ei suuda meeles pidada, millised. Teiseks – eks meiegi ole erinevad lugejatüübid ja äkki siiski midagi on, mis on mulle täpselt paras. See oli juba enam-vähem, ei ajanud mind otseselt närvi.

 3. Kirsti ütles:

  Mina, kes ma võin pidada ennast üsna Akunini fänniks, pean tõdema, et see viimane just oli täielik jama… Ju siis ma ei olnud selle raamatu tüüp 🙂 Aga näiteks Türgi gambiit või Teemanvanker (Jaapanis toimub), olid küll mulle kirjutatud. Sai veel kaasale jõuludeks kingitud too viimane Akunin. ja teine kingitud raamat oli Rein Raua Amalfi, kus ma pean Sinuga täiesti nõustuma. Eelmine raamat temalt oli palju parem.

 4. sehkendaja ütles:

  Jah, Akunini puhul ma ei ole lõplikku hinnangut langetanud. Millalgi annan jälle võimaluse talle. (Raua “Vend” polnud ka päris nii-nii, kuigi palju “cool”-im kui viimane. Aga varasemad olid kuidagi paslikumad. Ikkagi.)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s