20. Hans Koppel “Medicinen”

Kolmas raamat sellelt autorilt (ja sellest seeriast, kui nii võib öelda. Ta vist enam ei kirjuta selle pseudonüümi all). Sedapuhku oli looke veel lihtsam ja lühem. Keskealine kahelapseline üksikema töötab mingis mõttetus ajakirjatoimetuses ja ei ole kuigi populaanre – ülemus kiusab ja mõnitab, kuna ta on suhteliselt mõttetu ja ideedeta tüüp. Siis pakub ta end ühe arstimi testijaks (lootuses raha teenida, aga no raha sealt eriti ei tule). See rohi peaks võitlema suu haavandite vastu, mis tekivad stressist – ennetama neid. Seega mingitpidi nagu rahusti? Kui ta seda rohtu siis võtma hakkab, tunneb ta end äkki julgemana, ettevõtlikumana, esmajärjekorras aga suht kiimalisena (näiteks ärkab kord keset ööd üles ja mõtleb, mis on juhtunud:

Plötsligt står det klart. Jag reser mig hastigt till hälften, trevar efter block och penna, tänder sänglampan och börjar skriva.

1. Kåt.

2. Skamlös.

3. Självgod.

4. Tillfreds.

5. Oförmögen att känna ånger.

Jag läser igenom listan. Läser en gång till, känner pulsen stiga. Insikten är lika plötslig som självklar.

Jag har blivit man. (lk. 95 :))

Tõlge:

Äkki on kõik selge. Tõusen pooleldi püsti, koban ploki ja pliiatsi järele, süütan öölambi ja hakkan kirjutama.

1. Kiimas.

2. Häbitu.

3. Ennasttäis.

4. Rahulolev.

5. Võimetu tundma kahetsust.

Loen nimekirja läbi. Loen veel üks kord ja tunnen, kuidas pulss tõuseb. Mõistmine on samavõrra äkiline kui see on enesestmõistetav.

Minust on saanud mees. (lk. 95 :))

Suhteliselt loogilise jätkuna hakkab tööl hästi minema, teised rootsi bitchid pannakse paika ja ainus meessoost kolleeg saab võrgutatud (või noh, leiavad vist suisa armastuse). Lõpuks selgub, et ta oli kuulunud kontrollrühma ning saanud kõigest suhkrutükke, mitte uut rohtu… 🙂 Suht lihtsakoeline ja chic-lit. Aga noh, paras meelelahutus vast ikka.

Jonas Thente, tänu kellele ma sellest autorist kunagi üldse kuulsin, kirjutab DN-is; Tidningen Kulturen kirjutab, e-raamatuna, maitseproov. See raamat on avaldatud siis, kui kõik veel aru pidasid, kes end selle pseudonüümi taga peidab. Eks see tekitas parajat elevust, kuigi minu arust suht põhjendamatult :).

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s