23. Mika Keränen “Minu Supilinn”

See raamat on meil lausa ostetud, kuna M. tahtis ise ka lugeda. Luges ära ja ütles, et “lihtsa soome poisi memuaarid.” Ja see on tegelikult väga täpselt öeldud – raamatu plussid ja miinusedki võtab kenasti kokku.

Kuivõrd see sari on just inimeste isiklikest piltidest võõrastest maadest ja linnadest, siis on võib-olla just sobiv, et ka sedapuhku kirjutab Supilinnast mitte supilinlane, tartlane ega isegi mitte eestlane, vaid soomlane. Eestistatud soomlane, kes siiski pole sealt välja kasvanud. Seega võib lugeda, kuidas Supilinn tundub teistele – väljastpoolt tulijatele, väljastpoolt vaatajatele.

Algus on päris kena, aga siis hakkab kuidagi pingutatult igasugu maast-ilmast, nagu need Minu… sarja raamatud pahatihti. Sama mõttetult-piinlikult mingitest neidistest, kursakaaslaste rindadest (sellest oli nüüd küll terve peatükk?), armuavaldus Kristiina Ehinile jne. jne. Seega kokkuvõtteks ikka raamat pigem kirjutajast endast, tema kujunemisest ja tema maitse- ja maailmavaatelistest eelistustest kui otseselt Supilinnast (vahel viskab ka Supilinna sisse). Ilma erilise ühtluseta ja nii.

Paar kohta mulle meeldisid ka. Eriti üks:

Esimest korda jõudis mu praegune vanus mulle kohale just Genklubis. See juhtus eelmisel aastal. Rüüpasin kõrtsileti ääres hilisel tunnil teed, kui äkki üks kena tudengineiu lehvitas mulle ja tervitas mind rõõmsalt. Ma pidin vabandades küsima, kas me oleme kunagi kohtunud, ja tuli välja, et oleme küll, siis, kui ta kõndis linna peal koos emaga, kes oli minuga samal ajal ülikoolis õppinud eesti fill. Ma vaatasin tema nägu ja nägin seal tõepoolest neiu ema pilku. Pikalt me ei rääkinud. Ütlesin, et tervita oma ema.

Sel hetkel saingi paugupealt aru, et ma pole enam noor, vaid keset keskea paksu metsa. Tartus võiks olla mõni kõrts, kui on alam-vanusepiiriks 30 aastat! (lk. 150-151)

Miks mitte 🙂 Varsti on mul see aeg käes.

Kaanel olla Nele kass 🙂

Rubriigid: raamat, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s