25. Camilla Läckberg “Jääprintsess”

Selle autori kohta lugesin möödunud nädalavahetusel Postimehest kiidusõnu ja otsustasin selle raamatu kasvõi professionaalsest huvist läbi lugeda. Tundub esmapilgul, et klassikaline krimka, aga no eks ikka ilma lapsi vigastamata saa siingi läbi. Seega ei olnud siin otseselt väga klassikalist krimilugu (kuigi siiski…) ega midagi muud, mis võiks paeluda (atmosfäär, inimestevahelised suhted, ajastu vms).

Samas oli lugemine ikkagi kiire ja tõlge meeldis mulle ka. Väikelinnas Göteborgi lähedal leitakse tapetud iludus (vannist) ja – väga tavaline viimasel ajal – niidid viivad sündmusteni, mis juhtusid 25 aastat tagasi. Suhteliselt algusest saadik aimad juba mingeid saladusi, mis leiavad kinnitust. Lõppkokkuvõttes lõppeb kõik väljaspool krimiasju siiski õnnelikult – politseinik saab kokku kirjaneitsiga, koduvägivalla all kannatav naine pääseb kodust, tuhvlialune vanamees saab rahu, sõites säästude eest Hispaaniasse ja end seal ilma oma naiseta sisse seades. Tegelasi on sedavõrd vähe, et kahtlusaluste ring on teada. Kohati on lugejal kõik vihjed käes, kohati näeb uurija või kirjanikupreili mingit kirja, teadet, telefoninumbrit vms, millest lugejale enne teada ei anta kui alles mõne peatüki pärast. Ja kohati tundub, et on ka loogikavigu (nt helistamised “viimasel numbril”, et teada saada, kellele on helistatud – mobiilidel näitab ju helistaja numbrit ka vastamata kõne puhul,,, tekitaks ju kahtlusi.)

Uurimine käib ka ses suhtes ebatraditsiooniliselt, et politseis ei teata niidiotstest suurt midagi, pooled niidiotsad tulevad kirjaneitsi kaudu. Võiks suvelugemiseks soovitada, aga kuidagi raske on mõista, et seal on kogu aeg külm, lumi ja talv. Võib-olla lugemist talvevaheajaks 🙂

Tuuli Jõesaar on EPLis suisa padukriitiline (nojah, kirjanduslikus mõttes ehk on põhjust ka), Jaan Martinson Õhtulehe raamatublogis ka, kuigi veidi halastusväärsem.

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s