22. Åsa Lantz “Kuhu läks see väike armas tüdruk”

LantzVõtsin jälle huvi pärast ette ja olen tõlkega rahul. (Kuigi ma ise pakuksin pealkirjaks “Kuhu kadus see väike armas tüdruk”) (Rahul pole aga sellega, et raamatul on olemas nii toimetaja kui keeletoimetaja, aga ikka on suhteliselt palju trükivigu sisse jäänud). Et siis krimka. Suhteliselt selline tunne, et ei solva mõistust, hoiab piisavalt põnevil, aga tegelasi palju ja lõpuks läheb ikka kuidagi liialt action-filmiks. No ja loogikavigu tundub ka natuke olevat, aga mitte häirivalt. Samas eks sõltub veidi ka sellest, et ma sain hetkel lugeda (reisil) ja seega 575 lk suhteliselt ühe jutiga siiski läbi. Muidu oleks nähtavasti pooled tegelased meelest läinud. Tegemist on Yi Youngiga, kes on mingitel segastel asjaoludel 1990ndatel Rootsi, Göteborgi tulnud ja midagi väga hirmsat on temaga juhtunud. Kõik käib ühe dokumentaalfilmi ümber, mille ta endast SVT-sse eetrisse laseb. Raamatu kokkuvõte ütleb:

Göteborgi rahumeelse elu lööb segamini noore hiinlanna teledokumentaali esimene osa. Yi Young vihjab võikalt avameelses autobiograafilises filmis mineviku šokeerivatele kuritegudele ja lubab järgmistes osades süüdlased paljastada. Film vapustab üldsust. Sarja esilinastuse õhtul sureb kummalistel asjaoludel produtsent Ingmar ja Yi ise kaob jäljetult. Mis temaga juhtus? Kas sarja järgmine osa jõuab eetrisse ja keda seal kõiges juhtunus süüdistatakse? Kes püüab naist hävitada, et varjata möödaniku õudusi? Kogu selle segaduse keskel saab Yi sõber, äsja suurt läbikukkumist kogenud draamakirjanik Viggo Sjöstrom, naiselt salapärase meili palvega hoolitseda hukkunud Ingmari poja Eriku eest. Viggo asub Yid otsima, et naist aidata ja kaitsta. Viggo abi Yi leidmisel palub ka minister Carin Brask. Kuid millised on tema motiivid, kui selgub, et naise abikaasa on tegelikult Yi armuke?

Mingi riikliku või kõrgel tasandil saladuse paljastamine ja selle võimatus. Vägivald, mis on raamatu lõpupoole kuidagi vastikum kui alguses, kui tegelikult suuri tegusid tehakse. Mitmed kihid, inimlikud, poliitilised, majanduslikud. Ja loomulikult hulk valejälgi. Raamatu pealkirjaks siis Just D lugu, milles samuti peitub mingi osa loo võtmest.

PiretTargamaa kirjutab sedasi. Muidu ei tulnud otsinguga eriti arvustusi välja. Võiks tulla, sest suht ok krimka/thriller.

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s