37. Onu Bella “Dekameron”

onu bellaEile haarasin raamatukogust mitu eesti autorite raamatut, muuhulgas Onu Bella üllitise (olemas ka e-raamatuna). Alustasin sellest ja lugesin läbi, ei pea tegelikult pettuma. Onu Bella kirjutab tegelikult hästi, kuigi temaatiliselt oli keskmine osa suhteliselt mõttetu ja igav, isegi ebameeldiv kohati. (See oli tema periood hitimeistri Aarne Valmisega). Õnneks päästis lõpp päeva – jutustus koostööst Jörpaga (Jörbergiga). Kokkuvõtteks – ega saa seda muidugi väärtkirjanduseks pidada, aga vähemalt ei ole see mingi ingumine, vaid aus värk :).

Paaris kohas sai isegi naerda. Kuivõrd ma lugesin seda öösel ühe jutiga, siis võib-olla mõjus ka kontekst või situatsioon, siiski tsiteerin  kohta võimalusest teha koostööd Jörbergiga:

Enne veel, kui esimesed laulutekstid Jörbergile paberile said, tegin pika ja põhjaliku eeltöö. Esiteks, Üllari varasema loomingu süvaanalüüs; peaasjalikult laulutekstide semiootika ja meelisteemade süstematiseerimine. Teiseks, suure hulga Üllari raadiointervjuude läbikuulamine. Olgu lisatud, et Jörpa raadiosooritusi salvestati ja kollektsioneeriti, fännid vahetasid neid. Kolmandaks, ebasoovitavate teemade ja olukordade kataloogimine – kasutasin välistamismeetodit. Sõelale jäid tegevused, paigad ja tegelased, mille puhul oleks minimeeritud riskid, et esitaja teksti tagasi lükkaks.

  • Tegevused: tantsimine, päevitamine ja logelemine rannas, tutvumine naistega, suudlemine, pidutsemine ilma rõhutatud vihjeta alkoholitarbimisele (viin ja õlu absoluutselt välistatud).
  • Paigad: kõik paigad, mis asuvad soojas kliimas, erandina Eesti soojal ajal.
  • Tegelased: inimesed, loomad. (lk. 121)

Ja väike lingikogu:

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s