22. Mehis Heinsaar “Ülikond. Jutte 2003-2013”

ylikond_kaas.inddSee raamat (e-raamatuna ka olemas) sai raamatukogus niisama riiulist haaratud (ja järjekorras vaheletulevate tõttu muudkui pikendatud). Olgem ikka kursis, mis Tartu linna kirjanduses toimub, eks. Liiatigi on Heinsaare looming mulle väga põgusalt tuttav ja sümpaatne. Temaga on ainult see häda, et väga kaua ei jaksa järjest lugeda – pigem pikiks teiste raamatute ja juttude vahele :).

Kuivõrd minust pole mingit kirjanduskriitikut, siis soovitan võib-olla lugeda teiste kokkuvõtteid:

  • Loterii (“kulgemisi unenäolistel maastikel, mis kasvavad või moonduvad üsna painajalikeks seal kulgejaile. Seal oled tagaaetav või kellegi meelevallas, või oled suletud klaustrofoobilisse rägastikku, sind veetakse kõigest sind huvitavast mööda; oled mängukann suuremate jõudude käes”; “õuduse geograafia”)
  • Aivar Kull Postimehes (“Nimijutustusele lisandub viimase kümmekonna aasta jooksul kirjutatud kuraditosin lühijuttu. Enamik neist on varem ilmunud Loomingus ja Vikerkaares. /Kurat ei sattunud eelmisse lõiku vist päris juhuslikult, sest mingi temasarnane tegelane näib aeg-ajalt vilksatavat – või koguni tooni andvat – läbi kogu raamatu.”)
  • Maarja Vaino Loomingus (“Ainult et… mingi säde on justkui puudu. Heinsaare parimate lugude puhul tundub, nagu oleks neid inspireerinud tõepoolest midagi ilmutuselaadset. „Ülikonna” jutte lugedes seda tunnet kuigivõrd ei tekkinud. Mõned laused tegid isegi kurvaks, sest mõjusid nagu literatuursed klišeed.”)

Ma saan aru, et mõned tõmbavad nina kirtsu, kuna nende ootused on Heinsaare suhtes kõrgemad. Minul pole midagi kirtsutada. Tore, et tema raamatud olemas on. Tore, et need on suhteliselt kindla geograafilise kinnituskohaga. (Kuigi, halloo, ma siiski vaidleks vastu, et üle Kaarsilla minnes ja paremale poole parki pöörates ei jõua küll Ümarlaua baarini välja. See võiks juhtuda nt Ujula Konsumi sillast üle tulles. Jänese sillast üle – siis ju otse. Kaarsillalt aga suisa vasemale).

Nimilugu on järjejutuna veebis/ERR arhiivis ka olemas.

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s