24. Guillaume Musso “Ingli kutse”

ingli-kutseMa olin lihtsalt mingi hulga raamatupealkirju märkmikusse kirjutanud – ei mäletagi enam millal. Võtsin uuenenud Esteri lahti ja hakkasin aga tellima. Mõned tulid kohe (siiski – kahe päevaga, varem käis kuidagi mõne tunniga – loodetavasti suvi, mitte uus Ester). See raamat on suhteliselt imeliku väljanägemisega ja kindlasti väga kummalise ja mittehaakuva pealkirjaga. Sellest ei tasu lasta end häirida. (Ahjaa, pluss üllatavalt toimetamata ja korrektuurita tekst – trükivead panid lausa imestama. Ikkagi Eesti Raamat).

Tegemist on täiesti ideaalse suvelugemisega – selline lihtne, põnev, kiiresti läheb edasi/saab läbi. Nõudlikuma maitse jaoks liiga klišeelik ja filmilik – kui sellest nüüd millalgi ka film tehakse, siis polegi raamatut mõtet lugeda. Tavapärane tänapäeva põnevussugemetega armastusromaan või armastussugemetega põnevik. Lisaks kõigele ei ole ühegi detailiga väga liialdatud – st. valitsusasutusi ja nendepoolset kompunni ei ole üleliia (no näiteks nagu Larssoni triloogias), noorte naiste vigastamistest ei saa päris mööda, aga ei midagi hirmsat (ausõna, köndistamisi ja vägistamisi nagu pole, isegi, kui algul tundub, et äkki on), natuke tapmisi. See armastuse osa raamatust on lame ja klišee suure tähega, aga filmides tavaline ja seal annab nähtavasti teisiti asja olemust üles kruvida. Kes teab.

Soovitan lugeda eriti neil noortel, kes ei viitsi väärtkirjanduse ja kirjeldustega vaeva näha, aga kes iseenesest raamatute peale päris ei sülita :). Kui on vaja nt. noortes lugemise vastu huvi tekitada.

Raamatukoikoi

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s