24. Guillaume Musso “Ingli kutse”

ingli-kutseMa olin lihtsalt mingi hulga raamatupealkirju märkmikusse kirjutanud – ei mäletagi enam millal. Võtsin uuenenud Esteri lahti ja hakkasin aga tellima. Mõned tulid kohe (siiski – kahe päevaga, varem käis kuidagi mõne tunniga – loodetavasti suvi, mitte uus Ester). See raamat on suhteliselt imeliku väljanägemisega ja kindlasti väga kummalise ja mittehaakuva pealkirjaga. Sellest ei tasu lasta end häirida. (Ahjaa, pluss üllatavalt toimetamata ja korrektuurita tekst – trükivead panid lausa imestama. Ikkagi Eesti Raamat).

Tegemist on täiesti ideaalse suvelugemisega – selline lihtne, põnev, kiiresti läheb edasi/saab läbi. Nõudlikuma maitse jaoks liiga klišeelik ja filmilik – kui sellest nüüd millalgi ka film tehakse, siis polegi raamatut mõtet lugeda. Tavapärane tänapäeva põnevussugemetega armastusromaan või armastussugemetega põnevik. Lisaks kõigele ei ole ühegi detailiga väga liialdatud – st. valitsusasutusi ja nendepoolset kompunni ei ole üleliia (no näiteks nagu Larssoni triloogias), noorte naiste vigastamistest ei saa päris mööda, aga ei midagi hirmsat (ausõna, köndistamisi ja vägistamisi nagu pole, isegi, kui algul tundub, et äkki on), natuke tapmisi. See armastuse osa raamatust on lame ja klišee suure tähega, aga filmides tavaline ja seal annab nähtavasti teisiti asja olemust üles kruvida. Kes teab.

Soovitan lugeda eriti neil noortel, kes ei viitsi väärtkirjanduse ja kirjeldustega vaeva näha, aga kes iseenesest raamatute peale päris ei sülita :). Kui on vaja nt. noortes lugemise vastu huvi tekitada.

Raamatukoikoi

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s