41. Åsa Hellberg “Sonja viimane soov”

sonja viimane soov_kaas2.inddKirjutasin vististi raamatupoes pealkirja üles, et tutvuda rootsi kirjandusega. Ajaviiteromaan, lausa sellises sarjas. Nagu muus maailmas öeldakse: chick lit. Kerge ja kiire lugemine, ometigi… no ikka mõtlema paneb, et misasi see kokkuvõttes on. Selliseid sex and the city tüüpi sarju ja lugusid on ju mitmeid. Minu noorusajal oli meeleheitlikuks vanuseks ca 27-28 (Ally McBeal), kus otsiti ja leiti oma unelmate mehi. Bridget Jones oli ka sinnatuuri vist. Nüüd olen midagi vahepealt vist maha maganud (olen mõnda Rosamund Pilcheri lugu näinud, seal vanus varieerub), see raamat algas sõbrannadenelikust ühe surmaga Åhlensi trepil ja ülejäänud lugu räägib ülejäänud 50+ tädide juhtumustest peale Sonja testamendi teadasaamist. Nimelt selgub (otse loomulikult), et nende kunstnikust sõbranna on tegelikult miljardite kroonide omanik (kuni lõpuni ei selgu, kuidas) ja kuna ainult üks nendest on üksikema, teised lastetud, siis pärandataksegi kogu raha sõbrannadele. Teatud tingimustel. Töölt tuleb ära tulla. Ja see üks, kes on eelpenionil ja hoiab kaks korda nädalas 5-aastast lapselast, saab ülesandeks see tasuta lapsehoid lõpetada (!!!). Edasi lennutatakse kõik erinevatesse Euroopa nurkadesse: Maggan (üksikema) Pariisi, Rebecka Mallorcale ja Susanne Londonisse. Maggan saab ülesandeks kirjutada raamat ja võtta üle Sonja osalus ühes restoranis. Susanne saab endale Londonis hotelli, mis tuleb avada. Rebecka saab Mallorcal maja vaatega Vahemerele, mille peab sisustama. Susanne, muide, on teiste kõrval nooruke, kõigest 49. Rebecka aga, minu mäletamist mööda, raamatu lõpus 57?

No igatahes, hea küll, selline keskealise soovunelm, üks 50 halli varjundi variatsioonidest, viisakam, eks. Edasi hakkavad arenema ka meesliinid. Long story short – selgub lõpuks, et üle Euroopa puistatud kolm vana sõpra (meessoost) saavad vaikselt igale kolmele naisele kaaslaseks. Sest tõmme on tohutu, mehed on ideaalsed, hea kehaga (kuid siiski veel 50-selt vabad), oma armumises vastavasse naisesse absoluutselt kindlad (mehed ei kahtle ju kunagi), truud, ideaalsed. Ja milline eneserahuldamine või siis “hea seks” asja juurde kogu aeg käib. Ma võib-olla pole tõesti kursis, äkki 50selt alles õige elu ja seesamune-nälg algab. Kuidagi õõvastav on siiski lugeda, et ka veel selles vanuses peaks kõik tiirlema AllyMcBeali ja Bridget Jonesi teemade juurde… Peategelastest see, kes oli kõige noorem, 49, oli muide “ilus ja blond” ja kõik mehed armusid temasse pidevalt. Lisaks on kirjanik ise ka olnud stjuuardess nagu Susanne raamatu algul. Vastupandamatu seega.

Nojah. Siiski kiire lugemine, vahel on selliseid vaja, aga noh… lõpuks ma ei anna ikka pead, kas äkki polnud päris liiale mindud (lugesin viimaseid lehekülgi veel aastavahetuselaua tagant).

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s