6. Bengt Ohlsson “Swing”

SwingSelle raamatu vastu tekkis huvi, kuna nägin arvustusi (aga ei lugenud). Kokkuvõttest lugesin, et naine teeb ettepaneku minna “swingiklubisse” ja mees ei taha alati olla see, kes kõigele vastu on, lähevadki ja mis siis juhtub. Oma rõõsas lihtsameelsuses pidasin seda klubi tantsuklubiks muidugi…. Oh ei, swingers.

Ega pole kerge järgneda minu lugemisnimekirjas vanameistritele. Pildi järgi vaadates tundub, et ega Bengt Ohlssongi enam teab mis nooruke pole. Aga raamat meenutab ikka tavalist rootsi keskmist. Üldinimlikke keeli lugejas ei õnnestu puudutada nagu hiljuti loetud Kallifatidese, Enquisti ja Torgny Lindgreni raamatutes. On püütud lugejat haarata mingi kõrvalekaldega jälle. Õigupoolest on sisse toodud midagi “eksootilist” tavalise keskealise pere ellu. Keskealised, nagu me teame, on nüüd need, kes on vanuses 50-60. Kuidas abielupaar on teineteisega väga harjunud, väga rahul, et just nemad on koos, kõik klapib. Ja siis minnakse kuhugi swingerklubisse, kust tullakse suht kiirelt minema, kui teised tahatuppa asja kallale asuma lähevad. Teinekord õhtusöögile ühe paari juurde, kellele nad seal silma jäid ja kes kontakti otsisid – no ja siis kumbki oma tuppa ühega pererahvast. Mehel ei lähe isegi kõvaks, aga teeb siis niisama perenaisele rõõmu. Peremehel endal on “maailma vägevaim riist”, mida siis imetakse ja lastakse endasse ja mis on täpselt selle naise jaoks loodudki. Ometi kinnitavad nad sealt lahkudes autos üksteisele, et tahavad ruttu koju ja rahulikult oma sobivat elu jätkata. Noh, ega muud ei olnudki. Täpselt nii igav, kui kõlab. (Kusjuures mäletan 6 aasta tagusest ajast umbes, et lugesin Ohlssoni Gregoriust ja tundsin ka miskipärast kanget igavust).

Ah, ma ei teagi. Ju rootslastel on ununenud, millest ja kuidas kirjutada saaks, et nad sellist jura avaldavad. Kusjuures vist mitte ajaviiteromaani rubriigis. Meenub hiljaaegu kõmu tekitanud lauluvideo lastesaatest, Snoppen och Snippan. Ega muud vist midagi pole jäänud… (Olen ülekohtune, sest olen ise ju hiljaaegu 3 head rootsi raamatut läbi lugenud).

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s