9. Carl Mothander “Kulinaarsed vested” (LR 2014, nr. 40)

lrk-40-2014-kulinaarsed-vestedSee raamat ilmus eelmise aasta lõpus LR-is. Hea vahepealade lugemiseks. Soovitan kõikidele, kes on suured söögitegijad – gurmeetoidu valmistajad. Mothander, kes elas Teise maailmasõja eel Eestis, avaldas Rootsis vesteid, mis nüüd kogumikus on ära toodud. Blogija veinraamatsaun tutvustab väga tabavalt:

“Paarileheküljelised lood järgivad tavaliselt mustrit “keegi tuleb ootamatult või vähem ootamatult külla ja just tema jaoks on vaja leiutada hea roog oma maa peal kasvavatest viljadest. Mothander käärib käised üles ning praeb artišokid võis ära, paneb koduveinipudeli lauale ning võib peale pidusööki oma oodatavas päranduses jälle kindlam olla.” /Ühest küljest on tegu toidujutuga, aga samal ajal karikeerib Mothander maamõisniku elus esinevaid kujusid ning joonistab ridade vahelt pildi aadlike hääbuvast elustiilist, mis koosneb külaskäikudest, rahamuredest, kihlustest ja pärandusprobleemidest. Et viimaseni jõuda, tuleb end kahjuks läbi närida stiilist, mida saab ainult armastada või vihata ning sadadest mõisaelu ülistavatest retseptidest.”

Sellega on nagu kõik oluline öeldud. Raamat on humoorikas, aga väga fantaasiaküllane – siit võiks retseptegi võtta. Rahvusringhäälingu lehel on mõned tekstikatked.

Tõlkes leitud Vikerraadios. Räägivad P. Helme ja Anu Saluäär.

Rubriigid: raamat, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s