13. Tove Jansson “Aus pettur”

aus-petturSee raamat oli mul juba originaalkeelsena laenutatud, kui leidsin, et olemas ka eesti keeles ja tellisin veebist. Sedapuhku rõõmustasin, et tegemist oli romaaniga. Ikkagi nagu pikem järjepidevam lugemine.

Raamatu tutvustuses oli öeldud: “Romaan kahe inimese ja kahe maailma kokkupõrkest, petturi vankumatust ausameelsusest ja petetu ebaausast enesepettusest. Ja sellest, et lõppude lõpuks on iga inimene vastutav olukorra eest, millesse ta on sattunud.” Me lugesime seda lauset ja püüdsime aru saada :).

Soovitan lugeda siinpoolsilmapiiri blogist täpsemalt, koos tsitaatidega ja puha. Jana märkmetest saab ka tsitaate lugeda.

Ma ei julgekski ise enam selgitama hakata, teised on kõik ära öelnud. Tegemist on ühe vanema üksi elava kunstniku, Anna Aemerlini ja ühe hästi arvutada oskava noore inimese, Katri Klingi omavahelisest suhtest. Lisaks on mängus veel Katri 15-aastane vend Mats. Naispeategelased oleks justkui Tove Janssoni enda mitu mina. Üks, kes on sõbralik, lahke, laseb inimestel end ära kasutada, kirjutab kõikidele lastele vastused jne jne. Teine, kes on aus, oskab arvutada ja näeb läbi, kui keegi kedagi tahab alt tõmmata. Kuidas need kaks ühte majja kolivad, kuidas “leebe” kaotab usu inimestesse ja võime maalida, ent kuis “karm, aga aus” siis lõpuks ütleb, et ta tegelikult valetas kõige kohta, andes mõista, et siiski kõik ongi täpselt nii head, kui neid ette kujutatakse. Ja lõpetuseks võtab Anna jälle molberti ja hakkab maalima.

Väga täpselt läbi kalkuleeritud ja ilusti kirjutatud raamat.

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s