13. Tove Jansson “Aus pettur”

aus-petturSee raamat oli mul juba originaalkeelsena laenutatud, kui leidsin, et olemas ka eesti keeles ja tellisin veebist. Sedapuhku rõõmustasin, et tegemist oli romaaniga. Ikkagi nagu pikem järjepidevam lugemine.

Raamatu tutvustuses oli öeldud: “Romaan kahe inimese ja kahe maailma kokkupõrkest, petturi vankumatust ausameelsusest ja petetu ebaausast enesepettusest. Ja sellest, et lõppude lõpuks on iga inimene vastutav olukorra eest, millesse ta on sattunud.” Me lugesime seda lauset ja püüdsime aru saada :).

Soovitan lugeda siinpoolsilmapiiri blogist täpsemalt, koos tsitaatidega ja puha. Jana märkmetest saab ka tsitaate lugeda.

Ma ei julgekski ise enam selgitama hakata, teised on kõik ära öelnud. Tegemist on ühe vanema üksi elava kunstniku, Anna Aemerlini ja ühe hästi arvutada oskava noore inimese, Katri Klingi omavahelisest suhtest. Lisaks on mängus veel Katri 15-aastane vend Mats. Naispeategelased oleks justkui Tove Janssoni enda mitu mina. Üks, kes on sõbralik, lahke, laseb inimestel end ära kasutada, kirjutab kõikidele lastele vastused jne jne. Teine, kes on aus, oskab arvutada ja näeb läbi, kui keegi kedagi tahab alt tõmmata. Kuidas need kaks ühte majja kolivad, kuidas “leebe” kaotab usu inimestesse ja võime maalida, ent kuis “karm, aga aus” siis lõpuks ütleb, et ta tegelikult valetas kõige kohta, andes mõista, et siiski kõik ongi täpselt nii head, kui neid ette kujutatakse. Ja lõpetuseks võtab Anna jälle molberti ja hakkab maalima.

Väga täpselt läbi kalkuleeritud ja ilusti kirjutatud raamat.

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s