22. Olivia Saar “Humalapuu”

HumalapuuPeale Kanarbikukartuse lugemist otsisin veel midagi Olivia Saarelt, mis oleks täiskasvanutele. Leidsin selle raamatu. Koosneb see kahest osast: Rohetav raiesmik ja Kurekellakumin. Esimene osa on elulooline, kõneleb lapsepõlvest, vanematest, vendadest-õdedest (poolvennast), sõjast, küüditamistest, õpingutest Rakvere Õpetajate Seminaris. Kuidagi taas rahulik, positiivne (jah, eks koledad sündmused vapustavad tedagi, aga sellest ei jää kibestumust…), hea stiiliga. Soe lugemine sõprusest, elust, kodusoojusest, loodusest. Paaril üksikul korral tekib veidi moraliseeriv toon tänapäevaga suhtes – see pole ju vale, aga stiilipuhtam oleks ainult elulooline.

Teine osa, Kurekellakumin, räägib peategelasest Silviast ja tema meestuttavast Viktorist. Tegelikult tundub, et tegemist on siiski läbi ja lõhki elulooliste seikadega ka siin, ent ta on viinud loo kolmandasse isikusse. Kahe inimese hooaegne suhe – kumbki ei lase teist oma “pärisellu”, ometi hangitakse koos isegi suvemaja. Kuniks tuleb pettumus – jah, eks seda ole algusest saadik õhus, kuna peategelase sõber tundub elavat kaksikelu ja kuuluvat teise perekonda. Asi lõhkeb, kui selgub, et lausa kolmik… või kes teab. Usalduse kadumine.

Tegelikult ma jätkuvalt imestan, miks nendest raamatutest ei ole kuskil midagi kirjas. Ei ole retsensioone, keegi ei soovita, keegi ei kirjuta. Aga need raamatud on seda väärt! Raamatupoes allahinnatud…. Ainus, mille leidsin, on mingi artiklike Õhtulehes tema juubeli puhul.

Kellele vähegi tundub, et selline asi võiks meeldida, lugege! Kahju, kui sedasi maha magatakse armsad raamatud.

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s