23. Aili Paju “Teadjanaine”

teadjanaineHuvi pärast võtsin mitmed Aili Paju raamatud, nüüd siis lugesin selle läbi. Iseenesest oli teema vähemalt uus – enam mitte ülikooli intriigid, vaid hoopis lugu teadjanaisest ja sellega seonduvalt elust üldisemalt. Keskmes on Laane Kaalu kodanikunimega Eleonore Buchman, väidetavalt Äksi Nõia kirjanduslik versioon. Kasutatud olla ka Äksi nõia märkmeid (mis saanud kord Kirjandusmuuseumile mikrofilmitud, ent mis olid kaduma läinud… seega mälu järgi ja teiste lugusid põimides). Loos põimub kolm inimest – esiteks nõid, siis endine südamearst, hilisem nõelraviarst Marvi Mets, kes lävis nõiaga tihedasti ja Kaalust kirjutada tahtev noor üliõpilane Anneli Oks. Igaühel oma arusaam elust, samm-sammult edasi hingestatud maailma poole teel.

Kirjanduslikus mõttes… ehk keskpärane. Samas on tore lugeda vaimujõu kohta, annab endale hea tunde, jõudu. Kuna sellist raamatut ei peeta nähtavasti kirjanduskriitika vääriliseks, ei leia netist samuti midagi. Ainult üks lugu kirjanikust, kus sellest raamatust põgusalt juttu. Postimehes on sellest raamatust ka. Selgub, et raamat ilmus esmalt 1994 ja selles, hiljem välja antud kõvaköitelises versioonis (2005) on üks peatükk juurde kirjutatud.

Teele.luts.ee on teinud laheda Tartu tsitaatidest koosneva andmebaasi, seal on sellest raamatust kaks lõiku: esimene ja teine.

Rubriigid: raamat, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s