Supilinna filmi vaatamas

Kui me reklaami nägime (kuskil saates kõneldi, A.Kivirähk võttis näiteks sõna), otsustas poeg, et tema seda siiski vaatama ei tule. Tõesti tundus, et miks kõik ümber on tehtud ja miks on sisse toodud mingi kõikvõimas medukament. Ja milleks tuleb “kogu Tartu päästa”, kui saaks rahus jalgratas otsida või midagi.

No plikadega käisime siiski vaatamas. Tegelikult oli ikkagi vahva film. Palju Tartu vaateid – eks see oligi kõige suurem pluss. Nagu Kivirähk ütles – kõik tähtsamad kohad käiakse läbi :). TÜ ajaloomuuseum (mis peab kujutama mingit arhiivraamatukogu siiski), Raekoja kell (sedakorda sisenemine väljastpoolt katuse kaudu), Raadi kalmistu, Maarjamõisa haigla, Chemicum, botaanikaaed, Emajõgi ja paadisadam, Tähtvere, Supilinn ja Ülejõe. Ja EÜS kui salaselts või vabamüürlaste punt. Ülikooli näidati ainult von Bocki maja külje peal.

Eks ta üks siblimine ja jooksmine oli, aga läks pinevaks ja see pinevus kestis isegi päris kaua seal lõpus. Lastele, tundub, meeldis – tihti ikka naersid üle saali. Mulle tegid ka mingid asjad väga nalja. Veidi loogikavigu oli ikka ka, eks Ullman ei jaksa enam peale neid Ohtlikke lende ja Kättemaksukontoreid enam midagi väga ainulaadset kirjutada. Respekt. Aga kui Anton filmis soovitab märkmikulehe mingite imelike fragmentidega kohakuti panna, et tekiks tekst, lisades: “Oma X-boxiga teen ma alati nii.” siis tekib küll tunne, et kas stsenarist ikka teab, mida X-boxiga tehakse ja kuidas mängitakse? Või et kõikidel on väga peened nutiseadmed, aga sellegipoolest ca 1950ndate traksipüksid või koolivest.

Elektriteater jagas kaarti, kus midagi filmitud oli:

Supilinna salaselts kaart

Advertisements
Rubriigid: teater-muusika-kino. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s