66. Helen Oyeyemi “Härra Fox”

härra-foxSelle raamatu pealkirja kirjutasin endale üles juba aasta alguses, vähemalt tundub, et enne nutitelefoni ja paberile. Lugemiseni jõudsin alles nüüd.

Erinevalt kahest viimasest Moodsa aja sarja raamatust, mis on hetkeseisuga pooleli jäänud, oli see täitsa omamoodi raamat. Keskmes on kirjanik St John Fox, keda aegajalt külastab tema muusa Mary Foxe. Mary juhib ta tähelepanu sellele, et mees igas oma loos naisi tapab. Miks küll? Seega raamat koosneb St John Foxi elu kirjeldamisest (ja tema naise, Daphne), siis lood, mida John kirjutab ja kus naisi langeb kui loogu, aga vahele on mingid lood, mis oleks justkui Mary Foxe’i lood. Peaks lausa üle lugema. Aga lõpupoole tundub, et Mary etteheide – miks John kirjutab ainult lahkuminekutest (enamasti tapmise või surma läbi) ja mitte kokkujäämistest – kannab vilja. Minu arust oli lõpupoole isegi märke sellistest.

Mary hakkab lõpuks tõeliseks saama, ilmub ka Daphne’le, jätab abielupaari omavahele ja läheb reisile :).

Kõikide lugude taga (ja peategelaste nimede taga) on aimata rebaseid. Libarebased. Isegi hundid olid ühes loos. Lood Reynardine’st, Fitcherist. Lood, muinaslood, lugude rõõm. Selle raamatu peaks raudselt veel üks kord läbi lugema.

Teised kirjutavad:

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s