2. Mari Jungstedt “Sel vaiksel ööl”

sel-vaiksel-öölSellest raamatust lugesin Kultuuritarbija60+ blogist ja tellisin raamatukogust. Selgus, et mulle tuligi esmalt teine osa, kuigi see ei seganud lugemist. Hetkel olen sellisel rootsi krimkade lainel, et nad kõik tunduvad suht sarnastena.

Raamatu plussiks räägib muidugi asjaolu, et lugesin selle põhimõtteliselt ühe päevaga läbi – kiire ja lihtne lugemine. Kellele krimi meeldib, miks mitte. Miinuseks võiks öelda, et ma arvasin mõrvari ära juba suhteliselt varakult, aga siin võib mängida teatavat rolli just see krimkade rohkus. Või kes teab – keegi see mõrvar ju peab olema, lisaks on vanuserühm teada, sugu ka. Ja nad ei saa raamatu lõppedes uusi tegelasi juurde tuua (nagu päriselus nähtavasti juhtuks). No tore, et midagi üle pika aja läbi sain. Gotlandi tunnetust, pean tunnistama, niiväga ei saanud. Seevastu meeldib mulle, et peategelasest kriminaaluurija nimi on Knutas – selle nimega Hiiumaa rootslased rändasid kunagi Katariina ajal Dnepri äärde ja siis hiljem NL võimu saabudes Rootsi. Nn. endiste hiidlastest rootslaste põhiliseks elukohaks või kogukonna paiknemise kohaks sai Gotland.

Muidu on siin pereprobleeme, eluheidikuid, üksikuid teismelisi jne. Kõigest pinnapealselt, meelelahutuskirjandus, ükskõik, kuidas vaadata. Aga ei saa alahinnata sellise kirjanduse osa inimeste lugemameelitamisel – seega ka probleemidest teadvustamisel.

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s