2. Mari Jungstedt “Sel vaiksel ööl”

sel-vaiksel-öölSellest raamatust lugesin Kultuuritarbija60+ blogist ja tellisin raamatukogust. Selgus, et mulle tuligi esmalt teine osa, kuigi see ei seganud lugemist. Hetkel olen sellisel rootsi krimkade lainel, et nad kõik tunduvad suht sarnastena.

Raamatu plussiks räägib muidugi asjaolu, et lugesin selle põhimõtteliselt ühe päevaga läbi – kiire ja lihtne lugemine. Kellele krimi meeldib, miks mitte. Miinuseks võiks öelda, et ma arvasin mõrvari ära juba suhteliselt varakult, aga siin võib mängida teatavat rolli just see krimkade rohkus. Või kes teab – keegi see mõrvar ju peab olema, lisaks on vanuserühm teada, sugu ka. Ja nad ei saa raamatu lõppedes uusi tegelasi juurde tuua (nagu päriselus nähtavasti juhtuks). No tore, et midagi üle pika aja läbi sain. Gotlandi tunnetust, pean tunnistama, niiväga ei saanud. Seevastu meeldib mulle, et peategelasest kriminaaluurija nimi on Knutas – selle nimega Hiiumaa rootslased rändasid kunagi Katariina ajal Dnepri äärde ja siis hiljem NL võimu saabudes Rootsi. Nn. endiste hiidlastest rootslaste põhiliseks elukohaks või kogukonna paiknemise kohaks sai Gotland.

Muidu on siin pereprobleeme, eluheidikuid, üksikuid teismelisi jne. Kõigest pinnapealselt, meelelahutuskirjandus, ükskõik, kuidas vaadata. Aga ei saa alahinnata sellise kirjanduse osa inimeste lugemameelitamisel – seega ka probleemidest teadvustamisel.

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s