3. Mari Jungstedt “Silmale nähtamatu”

silmale_n_htamatuSee on tegelikult järjekorras esimene krimka (eelmisena loetu oli teine). Miks mitte sedapidi lugeda. Nüüdseks ma teadsin, et Emma on elus, kuigi oli arvata, et tema võiks olla sarimõrvari üks ohver. Teiseks teadsin, et neil peaks ajakirjanik Johaniga enneolematu armulugu tekkima, aga ei tekkinud peale väikese truudusemurdmise minu arust mitte midagi. Selline hetkeline armumine.

Raamatust ei oska ma suurt midagi kirjutada. Tavapärane krimka, suht klassikaline, kui mitte arvestada, et ohvreid tuleb ikka korralikult vigastada (üks kuul oleks liiga lihtne) ja aluspüksid tuleb ka suhu toppida. Samas ei tundunud see krimilugu kuigi hea siiski – minu arvates on mõttetu, kui mõrvar on keegi suvalistest kõrvaltegelastest, keda üks kord mainitud on. Nagu ei anna seda ahhaa-efekti. Samamoodi pole kuigi lahe, kui lugejal endal ei ole võimalik seoseid avastada, vaid mingid asjad antakse neile suhteliselt lõpus alles teada. Äh, ja koolikiusamine, vägivaldne kiusamine, on jube. Seda enam (spoiler, ärge siis lugege edasi), kui tegelikult on võika koolikiusamise taga kõik need “nunnud naisukesed”, kes siis ära tapetakse. Õilishinged. Vihjatakse ainult, et kellelgi tüdrukutest ei olnud oma vanematega/emadega kuigi häid suhteid. No ei tea, kamoon. Minu jaoks oleks vägivaldne koolikiusamine siiski midagi nii võõrast ja vastuvõtmatut, et pakun, et kiusajatel peaks siiski endil suuremad probleemid olema kui “halb suhe oma emaga”.

Nojah. Kiire lugemine jälle, meelelahutuseks nähtavasti sobib. Gotlandist suurt teada ei saa – et ajalooline ega kultuurilooline see raamat sealjuures ei olnud. Lihtsalt et nüüd on nii Gotlandi mõrvade kui Ölandi mõrvade kohta ka eesti keeles raamatuid. Jungstedt on selles sarjas lausa 12 raamatut kirjutanud!!!! (Edasi hakkas Gran Canaria kohta kirjutama, parem ongi, muidu oleks Gotlandil kõik juba maha tapetud).

Advertisements
Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s