6. Mihkel Mutt “Mõtted” LR 2017/6-7

Tegelikult sai see raamat loetud saabumise päeval, seega lugemisjärjekord on pisut teine kui siit paistab. Aga ma pole saanud aega sissekannet teha. LR raamatutega on tihtipeale nii, et sel päeval, kui postkasti tulevad, pead kaasa võtma ja lugema – seal, kuhu istuma või ootama satud. Kui parajasti mõni muu raamat pooleli, siis jääbki lugemata.

Muti stiil mulle meeldis. Ma pole tema eriline fänn olnud, aga Hiired tuules, mida lugesin, üllatas oma toreda ja hea stiiliga. (Too reisiraamat seevastu ikka ei meeldinud).

Siin on mitmeid kohti, mis teevad lihtsalt tuju heaks. Kasvõi lühilõigu pealkiri (raamat koosnebki pikematest või lühematest lõikudes, lühikestest arvamusavaldustest või mõtetest, nagu selle pealkiri lubab): “Molutamine ei pikenda eluiga, küll aga parandab elu kvaliteeti” :). Või nii sümpaatne lugu spiooniromaanide ja -filmide pöördumatust muutumisest, mille pealkiri on “Endine härrasspioon otsib tööd”. Nimelt ei ole härrasspioonidel enam tööd, kuna enamus tööd saab välja spioneerida arvuti teel ja seal ei ole härrade maneerid ja kombed ega ka välimus enam ammu olulised. Ilu ja inetust käsitlev peatükk on ka sümpaatne, arutledes erinevate iluideaalide üle ja nende tegelikku klappimatuse üle sellega, mida võiks loogikat arvesse võttes arvata.

Võib tunduda arusaamatu, miks suuri kõrvu ei peeta üldjuhul ilusaks (Buddhal olid suured kõrvad eeskätt headuse ja valgustatuse tunnuseks). (lk 90)

Polegi mõtet pikemalt kirjutada. Mõtteid seinast seina. Lugege, võtke lihtsalt sirvimiseks bussi, trolli, trammi, rongi ja ootejärjekorda kaasa.

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s