21. Vidar Sundstøl “Maania”

See raamat ilmus juba 2016. aastal ja jäi mulle teatud asjaoludel poes silma. Kui nüüd lõpuks otsustasin oma nimekirjast mõned raamatud laenutada, võtsin selle esimesena ette, kuna teada oli, et tegemist on põnevikuga/krimkaga ja et selle lugemine võib kiiresti minna. Mul oli õigus. See on pisut dänbraunilik põnevik, siia on segatud Aleksandria, Napoli, Stramboli ja Arnarstapi, Jules Verne ja Aleksander Suur. Ja peategelane on pidevalt ohus, kogu aeg on põnev, kõik inimesed on kahtlustatavad. Ja kui seda 447 lehekülge ühe jutiga läbi ei loe, ei jää kõik kuigi hästi ka meelde. Tegevustik toimub ühtede arheoloogiliste kaevamiste ümber, mida viiakse läbi Aleksandrias, Egiptuses. Peategelaseks on Clive Ohre, kelle arheoloogist isa oli 1985. aastal mõistatuslikel asjaoludel kaduma läinud. Clive on ajakirja The Lost Worldi ajakirjanik. Ametlik kokkuvõte on siin:

Clive viibib Aleksandrias, et kirjutada reportaaž Aleksander Suure müütilise haua otsingutest. Seal kohtub ta kauni egiptuse-ameerika arheoloogi Aisha Badawiga. Kui üks naise kolleegidest tapetakse ning selgub, et ohvri viimane telefonikõne oli Clive’ile, süüdistatakse meest arheoloogi mõrvas. Peagi selgub, et mõrvasüüdistus polegi Clive’i kõige suurem probleem ja tal tuleb silmitsi seista maailmaga, kus vaid vähesed osutuvad nendeks, kellena nad end esitlevad.

Paljud töötavad selle nimel, et Aleksander Suure hauda ümbritsevat müsteeriumi lahendada, aga on ka neid, kes soovivad, et saladus säiliks.

Nojah, käib üks tapmine ja tagaajamine. Minu raamat päris pole, aga neile sobib kindlasti, kellele meeldib Dan Brown. Tekitab kindlasti ka huvi Aleksandria vastu ja ehk sobib seetõttu kooliõpilastele, et suht kiiresti läheb ja kui seda teemat vaja käsitleda… Kes teab. Mind iseenesest ärritas, et kõik olid kahtlased, kogu aeg käis mingi põgenemine ja tormamine, otseselt kuidagi ollivuudlik raamat.

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s