53. Elina Hirvonen “Kui aeg saab otsa”

Miks oli mul jäänud mulje, et Hirvonen kirjutab luuleliselt? (Ilmselt segunes tema mu peas Joel Haahtelaga). Ja see kehtib täiesti, sest läbini kurbade sündmuste lugemisel ei ole tunne rõhuvalt vastik nagu võiks arvata sisukokkuvõtet lugedes. Lisaks: ma pole ammu mõelnud kategooriates, kellele see raamat lugemiseks sobiks, aga selle raamatu puhul tekkis mul lõpus tunne, et ma soovitaks isegi gümnasistidele (ja jumal teab, mispärast).

Uurisin nüüd järele, mida ma temalt varem olen lugenud, ja selgubki, et 10 aastat tagasi lugesin raamatut, mida võis kokku võtta umbes samamoodi. (Sisu ma otse loomulikult ei mäleta). Kõik põevad, et on valesti elanud, püüavad küll parimat, aga välja tuleb nagu ikka. Samas erinevalt 10 aasta tagusest see stiil lepitas mind täiesti ja ma poleks enam nii kuri. Võiks öelda, et hea raamat.

Sisukokkuvõte:

Maailm on katastroofi äärel, ent kui me kaotame usu paremasse tulevikku, siis mis meile üldse alles jääb? // Noor mees tulistab Helsingi kesklinnas maja katuselt inimesi. Heausklik ema peab silmitsi seisma kohutava stsenaariumiga, mida ta ei ole võimeline peatama. Õel ei ole muud võimalust, kui jälgida sündmusi eemalt. // Üheainsa päeva jooksul laguneb perekond kildudeks ja kui nende elud on kaalul, tuleb igal pereliikmel vaagida põhjalikult asjaolusid, mis on neid sellesse olukorda toonud. Kuid kriis on palju laiem kui vaid üks perekond. Aslak ei ole ainus noormees, kes täna relvaga katusel on. Ta on rahvusvahelise rühmituse liige, kes on otsustanud peatada keskkonnakatastroofi, tappes võimalikult palju neid, keda nad selle eest vastutavaks peavad – esimese maailma inimesi. // Kas meeleheitel emal õnnestub oma vastuolulistest tunnetest võitu saada ja jõuda pojani, enne kui on hilja? See lugu räägib eludest katastroofi äärel ja lootuse leidmisest meeleheite palge ees.

Põhimõtteliselt on sellega kõik öeldud. Ainus, mida kokkuvõttest kätte ei saa, on stiil, kuidas seda kõike kirjutatakse ja see ilmselt ongi võti.

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s