59. Camilla Grebe “Husdjuret” (Koduloom)

Selle raamatu näol on tegemist thrillerilaadse põneviku või krimkaga, ma pakuks, et sihtrühmaks võiksid olla noored, aga tegelikult on see lihtsalt selline põnev raamat. See räägib ühest Rootsi maakolkast, Ormbergist, kus mitte midagi ei toimu ja kust kõik noored püüavad minema pääseda, vanad on kas joodikud, poolearulised, lihtsalt vanad vms. Ja see koht on metsade sees. Lisaks on sealsed tööstusettevõtted (kaks tükki) kinni pandud, mistõttu tööd pole. Ja endises vabrikus oli 90ndatel ja on nüüd põgenike varjupaik, millesse kohalikud suhtuvad väga skeptiliselt.koduloom

Siis leitakse sealt ühe väikese lapse luukere, seda asja hakatakse uuesti uurima 8 a hiljem ja ühtäkki leitakse ühe vanema naise surnukeha sealtsamast. No ja uuritakse ja puuritakse. Ja uurijatest kaks kaovad algatuseks ära, üks tuleb välja, teine mitte. Jutustajateks on vaheldumisi Malin (noor politseinik, kes on Ormbergist pärit ja oli juhtumisi ka see, kes selle tüdruku skeleti teismelisena metsast leidis) ja nooruke Jake – emata poiss, kelle isa on joodik ja teismeline õde varaküps. Jake’i ennast kiusatakse tema naiselikkuse või nohiklikkuse pärast koolis ja külas päris kõvasti, seda enam on tal probleem, et tegelikult meeldib talle kangesti ennast naisena riietada. Mistõttu ta ei saa politseinike juurde minna infoga, mis on tema käsutuses. Novot.

Asjad arenevad, mõrvar leitakse, saladused paljastatakse, on palju pimedaid metsi ja muud jubedat. Ei saa väga palju ära rääkida, muidu pole asjal mõtet. Igatahes on sümptomaatiline see kirjeldus, kuidas lihtsad inimesed kahtlustavad ega salli sõjapõgenikke, kes “saavad tasuta söögi ja peavarju, kuigi kohalikke, kes on jäänud tööta, ei aita keegi kunagi”. Jne jne. Samas kirjeldatakse kohalike endi pahesid: neid kiusajaid poisse, kuritööregistrist selgub ka, et ühe tüübi isa istub karmi režiimiga vanglas pedofiilia pärast, Jake’i isa on joodik, mh. ei salli pagulasi ja astub selle vastu oma väikseid rumalaid samme, Saga ema uus mees/poiss-sõber on aga retsidivist, kes on kõiki oma naisi varem väärkohelnud. Seega, mõtlemisainet on.

Kuulu järgi ilmub ka eesti keeles.

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s