64. David Foenkinos “Delikaatsus”

Lugesin nüüd kolmanda eesti keeles ilmunud Fuenkinose ka läbi (kronoloogiliselt siiski enne tõlgitud). Jälle selline lihtne ja rahulik lugemine (ja vaatan, et ka teised kirjutavad umbes sama). Keskmes on Nathalie, kes saab kokku Francois’ga, kes siis aga ootamatult jooksma minnes auto alla jääb ja sureb. Nende perfektne abielu, mis on kestnud mitu aastat (kuid veel teadlikult lapsi saamata) on ühtäkki läbi ja naine peab edasi minema. Mattub töösse, tõmbub endasse. Siis on seal veel ülemus Charles, kes on temast kangesti sisse võetud, aga ei tunne, kust läheb delikaatsuse piir ja pressib ennast väga toetama. Ja siis on mingi tühmakas rootslane, keda keegi kontoris isegi tähele ei pane, aga kuna tegemist on Rootsi firmaga, siis pidi mõni rootslane olema ja kvoodi tõttu võeti. Markus. Kord astub Nathalie oma kabineti uksest välja, Markus on kuidagi ukse taga, Nathalie (maailma kõige ilusam ja ihaldatavam naine) suudleb teda pikalt ja läheb oma teed. Markus on aga alati olnud kõrvaletõugatu ja ta ei saa aru, mis juhtus. Kui aru saab, et see ei tähendanudki midagi, nõuab vähemalt, et Nathalie temaga ühele õhtusöögile tuleks. Ja siis ootamatult selgub, et hoopis nemad sobivad, iseäranis seetõttu, et Markusel pole enam lootusi ja et ta ei pressi ennast peale, vaid on loomulik. Novot, siis tahab Charles kohe Markuse edutada ja ta Rootsi saata, mispeale nii Nathalie kui Markus ootamatult hoopis töölt minema sõidavad. Nathalie vanaema juurde. Ja hauda vaatama.

Vändatud on ka film “Õrnad tunded” Audrey Tatouga peaosas.

Seega absoluutne sisuspoiler. Ja muud ei juhtunudki. Aga see kirjutamisstiil on samasugune lihtne ja omamoodi, väikeste kõrvalpõigetega ja infokildudega. Ja täiesti kontekstiväline tsitaat ka (selline, mis sobib aforismikogusse):

Armuloos saadab alkohol kaht vastandlikku ajahetke: kui teineteist avastatakse ja tuleb endast rääkida ning kui pole teineteisele enam midagi öelda. (lk. 115, tõlk. Pille Kruus)

Kuna see ilmus üsna ammu, 2013 juba, on kirjutatud palju:

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to 64. David Foenkinos “Delikaatsus”

  1. Pingback: David Foenkinos “Delikaatsus” | raamatutega

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s