72. Raul Oreškin “Kui ma vananen…”

Selle raamatu võtsin alles siis, kui nüüd mingeid  auhindu hakkas saama. Alles siis tekkis huvi. Täitsa omamoodi. Näen, et raamatu väljaandmiseks on korraldatud korjandus Hooandjas ja puha. Toetajate nimed taga ära toodud – päris palju tuttavaid nimesid.

Tõtt-öelda ei olnud mina tema vananemisteemalist blogi enne lugenud ja mulle tunduski ka seda raamatut läbi lugedes, et blogipostitustena, sedasi ükshaaval ilmunutena, oleks parem mõju. Muidu hakkas miski justkui korduma. Vahel annab just alles kordus asja tuuma välja, siin seda efekti just ei olnud. Seetõttu lugesingi teiste raamatute vahele, et mitte väga palju järjest lugeda. Kui hakkasin raamatu lõppu jõudma, tuli justkui midagi tuttavat ette ja avastasin, et olin tagantpoolt ka jutud vahepeal ära lugenud. Ja ometi pean ütlema, et ega ma neist nüüd praegugi väga detailselt ühtegi mäleta 🙂 . Täitsa omamoodi, vahvad fantaasiad. Põhimõtteliselt on selline fantaseerimine ääretult sümpaatne, tore, et on selliseid inimesi. Ja kõige muu taustal ei avaldanud erilist muljet isegi kõik need korduma hakkavad tulevikuvisioonid, vaid see, et alati oli seal Kaili! Selles osas võib raamatut lugeda täitsa kui armastusromaani.

Lugedes tekkis mulje (suhestun ju enda loetud raamatutega, eksole), et olen kuskil Simo Runneli unenägude ja Mehis Heinsaare maailmade vahel (viimase puhul ilmselt mängib rolli ka Marge Nelk illustraatorina/kunstnikuna). Igor Kotjuh märgib Sirbis: “Selle raamatu puhul võib rääkida: 1) blogikirjandusest, 2) Tartu kirjandusest või 3) lihtsalt heast kirjandusest.” Suht nõus temaga. 

Teised lingid:

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s