7. Maia Sepp “Migreenimaffia”

Ka selle raamatu pealkirja märkasin kuskil (ilmselt lugemiselamuste blogis? – soovitan Tea Roosvaldi kokkuvõtet tõesti lugeda, see on pikem ja põhjalikum. Ma arvan, et ma enne lugemist kokkuvõtet ei lugenudki), tellisin kohe ja sain kohe kätte ka. See on selline bestselleri tüüpi ajaviiteromaan, kuigi teema pole sugugi nii lihtne. Migreen. Klassikaliselt on peategelaseks (minategelaseks) professionaalses plaanis üsna edukas 30ndates naisterahvas, kellel on lootust edutamiseks IT start-upis, lisaks on tal imeline abikaasa (mõistev, hooliv, armastav, ilus jne) ja … migreen. Ja kuna nii paljud inimesed kannatavad migreeni käes, siis on sedalaadi bestsellerit võib-olla isegi teistmoodi lugeda kui mõnda tavalist armulugu vms. Raamat räägibki sellest, kuidas migreen minategelase Viive (eesti juurtega kanadalanna, üksjagu juttu ka Eestist ja eesti keelest) elu mõjutab, pidevalt, kuidas ta ei suuda teha plaane, kuna iga nädalavahetus või püha läheb alati migreeni nahka. Kuidas kõik läheb käest, et ta siis lõpuks teatud abiga leiab võimaluse oma haigusega elada. Rahujalal. Veidi kvaliteetsemalt.

Kes loevad pigem sedasorti ajaviiteraamatuid – soovitan neile, kellel endal migreen(id) või ka nendele, kes ei saa aru, millest jutt käib, kas see pole siis lihtsalt peavalu? Kuna tegelesin täna suure osa päevast lugemisega, siis võin öelda, et ühe päeva raamat (samas – täna on pühapäev). Ühtlasi on sel nädalal suur võimalus ka migreeni tekkeks – jõudsin enne läbi lugeda igatahes.

Autor on nii eesti nimega kui veel võimalik, seetõttu olin mõnevõrra segaduses, kui tegevus hakkas Kanadas ja raamatul oli ka tõlkija (Mai-Liis Napa). Selgus, et tegemist on eesti juurtega kanadalannaga, kes samuti lapsepõlvest saadik migreene taluma pidanud (diagnoositud migreen). Tal on ka kodulehekülg, kui keegi huvi tunneb: www.maiasepp.com – raamatu lõpus palutakse märku anda, kui meeldis. Kas seal või GoodReadsis.

Sellest raamatust on kirjutatud juba Alkeemia lehel (katkend). Kindlasti abiks kõikidele, kes asjasse puutuvad või tahaksid mõista. Sest see pole meditsiiniline kirjandus (autor hoiatab raamatu algul ise ka), aga samas kindlasti tore lohutus ja ajaviide sellegipoolest.

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s