9. Terhi Pääskylä-Malmström “Minu Tallinn. Kalevitüdruku kroonika”

Ma ei tea, mis mulle sisse lõi, et kõikide pooleliolevate raamatute vahele selle laenutasin. Kuna tundus kõige lihtsam lugemine, lugesin täna hommikul lõpuni. Kirjutada midagi ei oska, pigem mainimiseks, et lugesin. Ma ei ole sihtrühm; miks ma selle pidevalt ära unustan. Minu…-sarja raamatud on ju pigem ajakirjanduslikud ja kokkuvõtteks jääb tunne, nagu oleksid läbi lugenud ajakirja. Ilmselt ei osanud ma ka Tallinna kohta sealt midagi väga välja lugeda, mis mind ennast kõnetaks – lihtsalt vale sihtrühm olen. Tegus noor inimene (tegemist on mh EPLi kolumnistiga, kes kirjutab ka paljudesse teistesse ajakirjadesse, nt Tallin24 portaali) kirjutab, armastab Eestit, väga tore. Soomlasi teeb üsna paljus maha – nojah, eks meil on ebameeldivaid esindajaid mõlemal pool (=lolle on kõikjal).

Ilmselt on plussiks see, et tegemist on üsna kaasaegse Tallinnaga, kus on isegi olemas hipsterite lemmikkohad Telliskivis ja nii. Noortekultuurist. (Jälle – ilmselt sellepärast pole ma ka sihtrühm).

Ega ma teagi, kes siis oleks sihtrühm – kas soomlased, kes tahaksid midagi Eesti kohta teada, või eestlased, kes tahaksid lugeda, kuidas väljamaalane neid kiidab.

Kalevitüdrukuks ma temasuguseid siiski ei nimetaks, kuna kalevipojad, nagu mina sellest aru saan, on siiski mehepojad, kes on siirdunud teisele poole lahte, kuna madala haridustasemega pole Eestis tihtipeale inimväärset palka saada võimalik. Või vähemalt on palk palju väärikam sealpool – ühiskonnaga nad samas ei integreeru, jäävadki pendeldama, pered siin. (Arstid lähevad ka Soome, aga neid ei nimetata kalevipoegadeks).

Teised kirjutavad:

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s