14. Emmy Abrahamson “Kuidas armutakse mehesse, kes elab põõsas”

Märkasin seda raamatulugemise “näoraamatus”, mõtlesin nalja pärast laenutada, lisaks avastasin, et rootsi kirjandus ja Kadri Papi tõlge* – miks mitte kursis olla!

Võin kinnitada, et lugemine läheb tõesti ruttu. Ilmselt ka sellepärast, et see ongi lihtsalt meelelahutuslik raamat.** Midagi väga lõbusat ega meelelahutuslikku minu arust polnud, aga siin kõneleb jälle minu maitse ja koht oma lugemismaailmas. Siin on võetud olukord, kus tüdruk kohtub pargipingil kodutu noormehega, hakkavad käima, siis koos elama, siis lähevad lahku, siis kumbki elab oma elu teise peale mõeldes, siis saavad kokku ja hüppavad Doonau lainetesse (ujuma). Klišee klišee otsa, lisaks selline 50 halli varjundi moodi maailmapilt, et tšikk võib kasvatada, ülbitseda, ennast paremaks pidada ja mida kõike, aga on sellegipoolest alati kindel, et tema on mehe jaoks see ainus maailmas.

Seega – üldse mitte minu raamat. Aga sellegipoolest võib ilmselt soovitada neile, kes armastavad suvalist meelelahutust (ja selliseidki on palju – kirjandus ei peagi kõikide jaoks ülev ja tähtis olema, mõistan seda täiesti).

* Kuigi ma imestasin, et toimetatud oli kuidagi … ettevaatlikult. Ilmselt aukartusest.

** Nüüd, kui ma veidi kirjaniku kohta otsisin, selgus, et raamat põhineb põhimõtteliselt tõestisündinud lool sellest, kuidas ta oma mehega kohtus. Lugu ise on ilmselt nii erandlik, et see tundub niisamagi liialdusena. … Ei tea, kas sellest olekski teistsugust raamatut saanud 🙂 Seega nende pärislugu on tegelikult liigutav, kuigi raamatus tundub liigse labase väljamõeldisena.

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s