29. Mattias Edvardsson “En helt vanlig familj”

Lugesin pikalt kahte raamatut (pigem sellist väärtkirjandust), aga venis ja venis. Otsustasin siis ühel õhtul hoopis selle ette võtta, mis mulle kingiti. Kingitud raamatuid on ju veel eriti viisakas lugeda (raamatukogu omasid ju ka ikka loed, aga viid vabalt tagasi, kui ikka ei sobi). Algus läks üsna kiiresti, kuna lugesin oodates.

Raamat koosneb kolmest osast – esimene osa on pereisa jutustus, siis 19-aastase tütre Stella jutustus, lõpetuseks ema lugu. Tegemist siis “täiesti tavalise perekonnaga”, kes ühel hetkel avastab, et nende tütar vahistatakse kahtlustatuna mõrvas. Mis on vanematele täielik šokk. Tütar on küll alati olnud impulsiivne ja keerulise iseloomuga, mistõttu kõik juba a priori usuvad, et see võiski tema olla, kes eduka noore juristu/ärimehe/miljonäri maha tappis. Peale tüdrukute vanemate muidugi. Isale tulevadki kõik asjad ootamatumalt. Ema  Ulrika (mis selgub ju viimases osas) on alati sammu võrra ees ja teab asjadest rohkem. Isa on kirikuõpetaja (nimeks Adam), ema advokaat, seega ka juriidikaga hästi kursis. Seega kogu põnevus püsib ja lugeja ka ei tea, kas Stella on siis tapja või mitte.

Raamatu mõte ehk ongi see, mida inimesed on võimelised oma lapse päästmiseks tegema. Oma pere kooshoidmiseks. Ja mis on “täiesti tavaline perekond” – see on ju pealkirjagi sisse kirjutatud, et täiesti tavalisi perekondi pole tegelikult olemas. Selles raamatus on keskmes see perekond ja nende sõbrad: Dino ja Alexandra koos oma tütre Aminaga. Stella ja Amina on lapsest saadik olnud parimad sõbrannad, nende lähedus ja sõpruse tugevus teeb isegi Stella ema kadedaks.

Lugemise ajal leidsin äkki veebist, et keegi on sellest raamatust kirjutanud – ja eestikeelsest väljaandest (tõlk. Kadri Okas)! Nii et huvilised võivad lugeda ka siis, kui rootsi keelt ei mõista. Põnevus püsib epiloogi lõpuni. (Triinu kirjutab).

Loe katkendit Postimehes.

Rubriigid: raamat, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s