32. Anna Bågstam “Ögonvittnet”

Rootsikeelne krimka. Nii mõndagi jäi ebaselgeks, et mitte öelda suht kõik. Juba algusest saadik kahtlustasin mõrvas ühte, kes – nagu hiljem selgus – ei olnud küll mõrvar, aga mõrva varjamise tõttu ja veidi muude asjade tõttu siiski kaasosaline, seega ei saa positiivseks pidada. (Krimkast on kummaline kirjutada – tahaks kirja panna, et pärast meelde tuletada, aga ei saa ju sisu ära rääkida). Kuna raamat lõppes “kõige põnevama koha peal”, võiks arvata, et järgmises osas äkki selgub, mis nendest kõigist sai, kes mõrvarid polnud.  (Hm, ei, järgmises raamatus on juba uued juhtumid, vanad on juba unustatud, mingeid erilisi tagajärgi pole). Nojah, üks, kes oli mingil hetkel kahtlustatav ja väga halb, osutus ju ootamatult “heaks”, kuigi kirjelduse järgi, mida ta tegi, oli ainult hea, et ta kuuli sai. Muidu oleks kirjanik või lugeja pidanud seisukohta võtma tema osas. Praegu jäi kõlama positiivne noot. Ja kes lekitas politseiinfot meediale? Jälle jäi lahtiseks, kuigi viidati tõesti väga konkreetselt lõpuks ühes stseenis ühele tüübile ja ühele motiivile. Samas – kas järgmises raamatus selgub, et tegelikult oli tegemist hoopis teisega, sellega, keda mina pidevalt kahtlustasin – et raamatul oleks mingigi sügavus või vunk….

Minu arust võiks jääda mulje, et leitud süüdlane pole siiski ainus süüdlane (kuigi kõlama jäi veidi sedamoodi küll), vaid pigem ohver – aga siit ei tulnud seda otseselt välja. Moraali seisukohast ikka kuidagi väga kummaline. (Ega asjale ilmselt aita kaasa ka see, et ma samal ajal ka Dostojevskit loen….)

Veel on siin umbes nagu 50 hallis varjundis imeline täiuslik mees – ilus, tark, viisakas, hooliv, rikas, ülikonnas jne. Ja armub esimesest pilgust kohmakasse peategelasse, suht tingimusteta.

Sisu on üldiselt selline, et noor kriminaaluurija tuleb lapsepõlve kodukanti, kus elab ta vana isa. Nende küla lähedal mõisas on jõhkralt tapetud üks vanapaar. Tuleb asja uurima hakata. Ja siis hakkavad mingid asjad ja tegelased alles kuskilt keskelt ilmuma. Kaanepilt on minu arust eksitav. Või kes see pealtnägija siis ikkagi oli? Naine, mees?

49. “Skuggspelet”. Loetud, aga rohkem pigem ei kirjuta.

Rubriigid: raamat, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s