44. Leonardo Padura “Laitmatu minevik”

Ma ei tea, kust ma lugesin, et peaks seda raamatut lugema. Igatahes lugesin kiiresti läbi, kuna teised (paksemad) ootavad järge. Ja pimedad sügisõhtud mulle lugemiseks sobivad.

Enne veel, kui ma nüüd uurin, mida teised kirjutavad, ütleksin, et ilmselt loeme siin pigem Kuuba kohta (nagu eelmine raamat oli Mehhiko kohta). Kuidas nad kulgevad, milline on nende reaalsus ja lapsepõlv. Kuidas välismaareisid silma jäävad ja nänn, mida sealt tuuakse. Ja ohtralt suitsetamist ja rummi, ka sigareid. Siin on ilmselt vastused ka minu eelmise postituse küsimustele – äkki ongi expeditionschef kabinetiülem? Tuleb ju meeles pidada lugedes ka seda, et ministeeriumi alla kuuluvadki ettevõtted, sest eraettevõtteid ju pole…

Selleks, et lugemisrõõm jääks, ärge edasi siis lugege. Pean endale meeldejätmiseks paar asja sisu kohta kirja panema. Nimelt on ühel hommikul kadunud tööstusministeeriumi kõrge ametnik Rafael Morín ja asi antakse uurida Krahvile ehk Mario Condele. Tegelikult on aga nii, et Mario on nii Rafaeli kui tolle naise koolivend, olnud ta naisesse Tamarasse 17 aastat armunudki. Kirjeldatakse kui vananevad uurijat, kuigi läheneb altpoolt neljakümnele. No ja siis uurivad seda ametnikku, kes oli juba kooli ajal “tubli pioneer” (vist komsomol küll), alati laitmatu, abivalmis, töökas, ennast üles töötanud vaestest oludest jne. Ja kuna Krahv mäletab teatud seiku temaga, mäletab tema toonast ebasiirast karjerismi, siis ta ei taha uskuda, et kõik nii roosiline on. Lahendus ei olegi selle raamatu puhul eriti oluline, sest midagi väga vapustavat välja ei tulegi. Oli rahasid kõrvale pannud, et jalga lasta Kuubalt ja üks, kes ei tahtnud, et teda asjasse segataks, koksas ta kogemata maha. Nii olnudki. (Ei tahagi siin kohalike kuulsuste ja laitmatute karjeristidega paralleele tõmmata…., kellel ka vbolla kõige paremini pole läinud).

Teised:

Rubriigid: raamat, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s