43. J.M. Ilves “Piirilinn. Nukumaja”

Kaalusin, kas üldse sissekannet teha – tihtipeale sellised lisan lihtsalt nimekirja ega kirjuta midagi. Krimisõpradele, kes armastavad lihtsaid ja kiiresti loetavaid raamatuid, võib-olla sobib. Mina pole krimižanri austaja, kui see pole läbi põimitud mitmel tasandil või kuidagi põnevalt ja ajalooliselt. Lugesin läbi vist ühe õhtuga (=näitab, et sedavõrd põnev on, et läheb kiiresti ikka). Aga kogu süžee jäi … mõttetuks minu jaoks. Minu jaoks uus info, et postfactumi kirjastus ja Postimehe kirjastus on sama – ilmselt siis kasvas üks teisest välja.

Selle raamatu puhul on tegemist Piirilinna sarja esimese raamatuga. Nimelt kolib Helsingis tööga hõivatud olnud kriminaalpolitseinik (no ilmselt komissar vms jälle) Kari Sorjonen koos perega Lappeenranta, oma naise päritolulinna nende vanasse majasse. Lootuses leida aega pere jaoks. Muidugimõista juhtuvad kohe mingid asjad, leitakse lühikese vahega kaks laipa – üks tüdruk veest ja teine kuuli saanud automüüja. Ja Lappeenranta on nii väike linn, et kõik tunnevad kõiki. Kõik on kellegi endised klassikaaslased või peresõbrad. Lisaks asub linn Vene piiri lähedal. No eks näis siis, mitu raamatut seerias ilmub ja kas Lappeenrantaga juhtub midagi Midsommeri taolist, kus tegelt peaksid juba kõik surnud olema (ei-ei, Midsommeriga polnud seal küll midagi muud ühist. Ikka aina klišeed).

No ja mehel on harukordne võime näha detaile ja luua nendest tervikpilt, aga väljaspool tööd on muidugi harukordselt halb suhtleja ja ei leia isegi oma uut kodu üles jms.

Lingid:

Selgus, et sellest on väga edukas ja populaarne sari, õigupoolest ollagi sari olnud enne kui raamat. Netflixis vaadatav ja puha, inimestele meeldib. Natuke nagu “Sild”, ainult et piir on teine. Seal pidavat kaasa tegema ka Rein Oja ja Leino Rei.

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s