49. Katarina Mazetti “Grabben i graven bredvid”

mazettiSellele raamatule sattusin üsna juhuslikult. Ma ei olnud ka sellest kirjanikust enne midagi kuulnud – kuigi raamatut lugedes tuli meelde, et tegemist on naisega, kes osales ka rootslaste tuntud mälumänguprogrammis På spåret, millel sel aastal vist mingi juubelihooaeg – võistlevad varasemad finalistid. Ja ühte saadet nägingi, kus oli muuhulgas küsimusi Eesti kohta ja Mazetti oli tugevamas võistkonnas.

Millest see raamat siis räägib? Esiteks oli üle pika aja lõbus ja kerge lugemine. Tegelikult oli ju ka Jonassoni raamat lõbus ja kerge, aga erinevalt Mazettist siiski mingile üldisemale ehitatud. Mazzetti on ikka igatpidi kerge kirjandus ja ajaviide. Lisaks – armastusromaan! 🙂 Vahel on nii tore ikka armastusromaane lugeda, mis ei ole väga diibid, aga mis ei ole ka päris seep.

Jutustajad vahelduvad – esiteks 35-aastane naisterahvas nimega Desirée, kes on noor lesk (aga samas tundub, et võiks muidu vabalt kuuluda gruppi vallaline 30+, kuna tal lapsi ka ei ole). Benny on aga 37-aastane talunik. Nad satuvad üksteisega kokku surnuaial – naine käib mehe haual mõtisklemas, mees oma vanemate haual. Neil areneb suhe, mis on algusest saadik teoreetiliselt võimatu – naine on haritud humanitaar, kes töötab raamatukogus, mees on põhikooliharidusega talunik (kes on küll koolitunnistuse järgi olnud äärmiselt lahtise peaga), kes peab iga päev kell 6 oma lehmi lüpsma ja tegema 16-tunniseid tööpäevi ilma puhkusteta. Väga tabavad kontrastid, muide.

Lõpp võiks olla diip ja kurb, aga teeb järsu pöörde, mida võib tõlgendada kuidas iganes. Igatahes lõbus ja kiire lugemine. Ja muidugi maitse küsimus, kas meeldib või mitte. Isiklikult hindan, et naiskirjanik on maameest suhteliselt tabavalt kirjeldanud, aga läbi kumab ikkagi naiselik soovkäitumine 🙂

Dagensbok, Dagens Nyheter.

Mannen i graven bredvidLisaks tundub, et vändatud on ka film ja meespeategelane (Michael Nyqvist) ei sobi minu arust üldse rolli – võiks ikka veidi maakam välja näha. Tegelt peaks ühel käel kolm sõrme ainult olema. Jah, film ja raamat on ikka kaks eri asja – kui ma nüüd filmi ka vaatan, siis see ei meeldi mulle üldse kuigivõrd. Lisaks on minu arvates siin juuresoleval pildil riiulis ka see raamat olemas (tõmbasin ringi ümber, võtsin selöle pildi filmist) 🙂

Rubriigid: raamat, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s