61. Raul Oreškin “Minu Peipsiveer. Unes ja ilmsi”

Selle raamatu pidin kiiruga läbi lugema, sest laenutustähtaeg on lühike. Kiire lugemine, soe lugemine. Rauli ja Kaili majaostust kuni selle kevadeni, st. 2020. aastani. Loomulikult on siin just põhiliselt “Minu Peipsiveer” ehk Raul Oreškini Peipsiveer – nende tegemistest seoses maja ja galeriiga. Ja mulle nii meeldiski. Orgaaniliselt paigutuvad sekka paikkonna ajalugu ja tavad. Lisaks lühikesed sutsud kohalike (ja Venemaa ja Soome) kunstnike kohta. Lugedes tekib tunne, et tahaks tulla ja sellest pisutki osa saada (hea meelega pesen nõusid, eksole! Samas… nojah, ma oma tarest ikka suvel minema ei lähe naljalt….). Meil õnnestus galeriid külastada vaid korra – Sibulatee puhvetite päevadel, väidetavalt eelmisel sügisel (2019. Mul endal on kõik aastad juba peas segi, eriti viimased). Siis aga oli kuidagi jube palju rahvast ja osalt tundus, et nuusime teiste kodus ringi (ilmselt kui käia tavalisel suvepäeval, saad pererahvale viisakalt teregi öelda). Seda enam, et ma klõpsisin pilte ja erinevalt raamatu autori soovitustest ei pane ma neid pilte selfie’de ega häšštäägidega kuhugi nähtavale kohale üles (endale mälestuseks kinnisesse kausta enamasti ikka). Meenub, et toetasin Hooandjas isegi Skulptuuride pargi avamist ja olen mõned kutsedki saanud – aga ajad ei klapi ja oma tarest minema ei lähe…. Sel aastaltäna ongi viimane päev. Seega jälle ei jõua.

Muidu on siin lühemaid ja veel lühemaid peatükke, sekka ka mõni järjekordne unenägu. Muidu on mingid väikesed pildikesed väga vahvad. Vaatan, et ka E on oma blogis pealkirjana välja toonud ühe tsitaadi, mis mulle nalja tegi. Panen kolm udupilti raamatulehekülgedelt mälestuseks siiagi.

Minu…. sarja formaati kuuluvad alati ka fotod – selle raamatu eripära on ilusad ja enamasti professionaalsed fotod! Oleks tahtnud näha ka klõpse näitustelt, eksole, aga anname andeks. Arusaadav mingis mõttes.

Linke (ilmselt neid tekib veel palju):

Rubriigid: raamat, sildid: , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s